25 січня рівно 80 років тому народився поет і актор Володимир Висоцький. За все творче життя його жодного разу не показали по радянському телебаченню, пісні не крутили на радіо, проте його творчий доробок знала вся країна. І хоча він помер майже 40 років тому, влітку 1980-го року, але пам'ять про нього жива, Висоцький як і раніше серед народних улюбленців. Історія, як завжди, все розставляє по місцях, кожному знаходить доречне місце.
Ось і сьогодні шанувальники творчості видатного поета й прозаїка, актора, автора й виконавця пісень зібралися у затишній залі нових надходжень Гончарівки. Чергове засідання Об’єднання вільних художників «Ракурс», присвячене 80-ти річчю барда, пройшло під гаслом: «Я, конечно вернусь! Весь в друзьях и мечтах…»
Руслана Домбровська, ведуча заходу, познайомила «ракурсівців» із цікавими фактами з життя легендарного Володимира Висоцького, земний шлях якого тривав усього 42 роки. Та за цей час він встиг зіграти десятки ролей у театрі та кіно, написати більше двохсот віршів і шестисот пісень. Людина багатогранна, харизматична й сьогодні надихає і причаровує своєю силою. А творчість митця відрізнялася такою щирістю та правдивістю, що на тлі офіційного радянського мистецтва вона сприймалася, як ковток свіжого повітря. Володимир Семенович зіграв близько тридцяти ролей у фільмах, був актором Московського театру драми і комедії на Таганці. Його найвизначнішою роллю була робота в шекспірівському «Гамлеті», яку він зіграв 217 разів. Та Висоцького-актора мало хто бачив на сцені, та й у кіно також, правда, лише до виходу фільму «Місце зустрічі змінити не можна». Хриплуватий голос, прості акорди, сміливі авторські тексти – таким запам’ятали його сучасники.
Під час вечора присутні з цікавістю переглянули фрагменти з вистави «Гамлет», останньої роботи в кіно «Маленькі трагедії» та прослухали неперевершені музично-поетичні твори «На Большом Каретном», «Я не люблю», «Песня о друге», «Девушка из Нагасаки», «Я, конечно, вернусь» у виконанні Володимира Висоцького.
Нікого не залишили байдужими й виступи місцевих бардів – Ігоря Мішукова та Дмитра Смолко, які виконали найвідоміші музичні твори Володимира Висоцького та пісенні композиції, присвячені його пам’яті. Присутні отримали справжню насолоду, згадуючи та наспівуючи улюблені пісні. Крім того, під час вечора членами об’єднання декламувалися вірші поета. Також усі бажаючі мали можливість відвідати озвучену виставку «Пісенні “айсберги” Володимира Висоцького» у відділі мистецтв.
Вечір пам’яті талановитого поета й актора пройшов у зворушливій, теплій атмосфері, здавалося, ніби сам Висоцький був присутній на засіданні об’єднання.