Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Яку ялинку обрати: живу з лісу чи штучну з Китаю?

This material is in Ukrainian

23.12.2020 09:45

Добігає кінця доволі складний рік. Він дуже вплинув на всіх, раптові й інколи кардинальні зміни потребували, окрім фінансових витрат, ще й значних психологічних зусиль. Більшість людей значно змінила роками вибудований звичний перебіг буденного життя. Пандемія не чекала й не питала: "Чи готові ви до змін?"; "Чи вмієте до них пристосовуватися?".

Не витримували напругу й цілі системи (медичні, освітні, виробничі). Через це втома, роздратування, відчуття втрати накопичилися в суспільстві. Тому ми всі дуже потребуємо свята та радісних новин. Чогось теплого й затишного. А заряджають нас незабутньою родинною атмосферою прийдешні новорічні свята.
Впевнені, що більшість людей замислюються над тим, як зустріти 2021 рік. А сучасні люди ще й дозволяють собі планувати свята з меншою шкодою для довкілля. Тут і постає питання обрання ялинки для створення святкової атмосфери. Тож Центр екологічної інформації ділиться власними ідеями і думками, які, можливо, дозволять вам заощадити трохи передноворічного часу.
Ялинка: жива з лісу чи штучна з Китаю? Яку обрати?
Звісно, краще жива, якщо є можливість придбати ялинку, вирощену в горщику. Потім усією родиною ви зможете висадити її біля будинку чи на дачі. В деяких українських містах вже є такий сервіс, як продаж або оренда ялинку в горщику.
Другий варіант – альтернативна ялинка. Їх безліч. Все залежить від вашої фантазії та наявних матеріалів. Із гілочок чи гірлянди можна просто відтворити на стіні силует ялинки. Можна зібрати ялинку з чого завгодно, але, якщо для вас принциповим є аромат, – обирайте гілочки справжнього дерева.
Третій варіант – придбати ялинку, яку виростили спеціально для свят, а потім чесним шляхом, без браконьєрства, вам продали. Головне – знати, як відслідкувати за штрих-кодом цю інформацію. Якщо придбаєте для свят зрубану – обов'язково подбайте про її подальшу утилізацію. Якщо виносите – не викидайте до баку, кладіть поряд. Перед тим ретельно приберіть усі наявні прикраси. За вас це ніхто не зробить, а якщо й ви не зробите, то пластик разом з ялинкою потрапить у довкілля (деревця збирають для різних потреб: у зоопарки, на переробку тощо).
Останній варіант доволі поширений – купувати штучну ялинку. Ми не радимо цього робити, адже утилізації таких виробів не існує. Виготовлені такі ялинки з ПВХ-плівки, яка виділяє пари, що можуть спричинити погіршення самопочуття або алергію.

Вибір Екоцентру – альтернативний декор. Це може бути й ялинка з гілочок, й інсталяція з паперових зірочок, які дощиком спускаються зі стелі. Тут можна всією родиною помудрувати, а результатом турботи про довкілля буде гарний настрій та незабутні родинні спогади і фото. Ми ж саме заради цього так чекаємо свят. Згодні? Ну й на останок – трохи фото вам для натхнення: у Гончарівці на кожному поверсі представлені фотозони з інсталяціями, зробленими з альтернативних матеріалів. Тож мерщій – приходьте, робіть селфі та заряджайтеся ідеями і казковим настроєм:

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031