Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

За штилем завжди намічається бриз

Після тривалої, у зв’язку з пандемією, перерви в актовій залі Херсонської обласної книгозбірні ім. Олеся Гончара з витриманою соціальною  дистанцією між глядачами і з використанням маски, як незаперечного атрибуту сьогодення, у рамках проєкту «Самоцвіти України» ми мали радість провести зустріч із відомою тележурналісткою, нашою землячкою, українською поетесою Тетяною Висоцькою.

Висоцька Тетяна Валеріївна народилася в Асканії-Новій на Херсонщині, виросла у Херсоні, закінчила факультет української філології в Херсонському державному університеті.

Будучи студенткою, паралельно два роки працювала на обласному телеканалі «Скіфія». Як згадує сама пані Тетяна, у журналістику її привів тато Валерій Долина, який нині є головою Херсонської обласної організації Національної спілки журналістів України, заслужений журналіст України. Він був, є і залишається позитивним прикладом для Тетяни.

Під час навчання у столиці на курсах для журналістів-початківців «Інтерньюз» Тетяна Висоцька знайшла роботу на «Новому каналі». Там 6 років і пробула – кореспондентом новин і ведучою медичного проєкту «Запитайте у лікаря».

Останні 15 років працює на телеканалі «СТБ», веде «Вікна-новини», також провела два сезони пост-шоу «Зважені і щасливі», була співсценаристкою художньо-документальної стрічки про Василя Стуса з циклу «Незламні». Нині паралельно з новинами веде реаліті-шоу «Таємниці ДНК».

Почала писати вірші ще в юності, але суто українською – з початком війни на сході нашої держави. Любить складні та модернові форми і багатозначну суть, філософську та психологічну лірику. За творчу майстерню – записник у телефоні і електронні словники. Друкувалася в журналах і часописі «Ковток життя».

Зі своїм чоловіком Олексієм Висоцьким Тетяна Валеріївна познайомилась понад 20 років тому на нашому обласному телеканалі «Скіфія». Родина Висоцьких любить подорожувати і пізнавати нове. Звичайно ж, пані Тетяна, як мама, дбає про духовний і фізичний розвиток своїх діточок: сина Станіслава та доньки Таїсії. До речі, минулого 2019 року син Станіслав закінчив школу і вступив до Київського політехнічного університету.

На заході, окрім чудових поетичних рядків у виконанні авторки Тетяни Висоцької, глядачі мали змогу почути українські пісні у виконанні народного артиста України Харіса Ширінського та лауреата всеукраїнських конкурсів вокалістів Тетяни Дудкіної, а також насолодитися грою на електроскрипці скрипаля-віртуоза, соліста Херсонської обласної філармонії Олексія Кари.

Глибинна і вражаюче чуттєва поезія Тетяни Висоцької не залишила жодного серця байдужим. Її незашмуляні і незаангажовані політичними догмами рядки наснажили присутніх до переосмислення власного світогляду і до більш продуктивної роботи кожного заради розвитку культури і духовності рідного краю. Тож, певно, буде і на Херсонщині зрушення на краще, ніби на підтвердження слів проморської поезії Тетяни Висоцької «За штилем завжди намічається бриз».

Олег Олексюк,
заслужений працівник культури України,
керівник проєкту «Самоцвіти України»

Тронка. – 2020. – 18 листопада. №46.

Calendar

1234 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031