Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Запобігання кібербулінгу в освітньому середовищі: корисні ресурси

This material is in Ukrainian

01.11.2021 10:51

Співробітники відділу обслуговування користувачів Гончарівки взяли участь в онлайн-конференції «Цифрова безпека та соціальна згуртованість» для громад Херсонської області, де серед інших цікавих питань обговорювалася дуже актуальна тема: «Безпека дітей в інтернеті та запобігання кібербулінгу в освітньому середовищі».

За даними спеціалістів, під час пандемії та шкільних канікул фіксується збільшення випадків насильства над дітьми. При переході на дистанційне навчання вчителі, батьки та діти стикаються, зокрема, із так званим ZOOM-булінгом (коли навчальному процесу заважають голосною музикою, вигуками, навіть порнографічним контентом). Тому створення безпечного освітнього середовища та протидія кубербулінгу – нагальні проблеми для освітян, батьків та кіберполіції. Адже на небезпеку в інтернеті наражаються сучасні діти, які не можуть  уявити свого життя без гаджетів і онлайн-спілкування.

Фахівці попереджають, що ці проблеми можуть виникнути в родинах будь-якого достатку, тому люди середнього і старшого віку (батьки, педагоги) повинні бути уважними і небайдужими.

Протидіяти кубербулінгу легше, ніж розшукувати і карати. До того ж, якщо виявиться, що булєру менше 16 років, то до відповідальності будуть притягнуті його батьки. А досвідченого дорослого булєра «схопити за руку» дуже важко, тому краще це попередити.

А для цього самим дорослим треба мати необхідні знання із безпеки в інтернеті, дбати про довіру дітей і регулярно обговорювати з ними їх поведінку в онлайн, яка запобігатиме проявам кібербулінгу і шахрайства.

Пропонуємо до ознайомлення наступні матеріали, призначені як для вивчення освітянами і батьками, так і для спільного перегляду та обговорення. Вони надають основні меседжи не тільки в роботі з молодшими школярами, а й із підлітками. Наприклад, анімаційні ролики «Docudays UA» створені на документальному матеріалі й дозволять обговорити питання, які зазвичай замовчуються.

Будь ласка, поширюйте ці корисні ресурси у батьківських чатах та в соцмережах.

Дякуємо Фонду «Об єднання» за запрошення і поширення актуальної та корисної інформації!

Calendar

1234 5 67
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031