Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Жаб’ячі перегони

This material is in Ukrainian

13.10.2020 14:19

  

У зеленому жакеті
Галасує в очереті.
Хоч і плавати мастак,
І не риба, і не рак.

   

І знову майстерня радості «Творимо й витворяємо» радо зустріла своїх маленьких майстринь. Цього разу ми опановували створення рухомої моделі жабки-оригамі.

Та перед майстер-класом спробували з’ясувати, що ж нам відомо про цих тваринок.  Як вияснилося, жабки дуже часто згадуються у фольклорі різних народів. Їм приписують як позитивні якості – зв’язок із родючістю, продуктивною силою, так і негативні – зв’язок із різними хворобами і негодою. Існує давнє повір’я, що жаби падають разом із росою з неба, що вони мають зв’язок із Місяцем, що жаби вміють перетворюватися на інших істот, і в них же перетворюють за різні провини – зокрема, за обман. У багатьох країнах є казки на кшталт нашої «Царівна-жаба», де знаходять своє відображення стародавні міфи про жабку.

Але все це – народна творчість, а які ж вони насправді? На перший погляд ці представники фауни не володіють ніякими особливостями: мокрі, слизькі й холодні, вони швидше відштовхують, ніж привертають нашу увагу. Однак якщо придивитися до цих амфібій більш прискіпливо, то можна дізнатися про них багато цікавого.

  

І в цьому нам допоміг сюжет «ЛЯГУШКИ – ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ»:

Дізнавшись,що у світі існують не лише жабки, а й лягушки та квакши, кожна з нас підібрала для своєї майбутньої поробки не лише ім’я, але й вид.

Складання фігурок із паперу подобається багатьом. Це цікаво, весело, а головне – корисно, адже така творчість розвиває дрібну моторику рук та уяву. При створенні жабки-оригамі ми прийшли до висновку, що робити її необхідно з невеликого аркуша паперу, щоб вона мала гарну висоту й дальність стрибка. Крім того, потрібно робити правильний вигин у задній частині. Адже нашим амфібіям належало взяти участь у жаб’ячих перегонах. Тож під час майстер-класу дівчатка жваво обговорювали умови майбутніх змагань.

І ось ця мить настала: жабки, квакши, лягушки вишикувалися на лінії старту, готові до боротьби за перемогу. Перегони пройшли у дружній та веселій атмосфері. Під час змагань було все: й сходження спортсмена з траси, й розчарування, й радість перемоги, й бій-реванш, й дружня підтримка вболівальників.

Завершивши змагання, всі учасники мали змогу відпочити за чашкою чаю зі смаколиками та переглядом мультфільму за мотивами казки відомих українських письменників Марини та Сергія Дяченків «Червона жаба».

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031