Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

«Золотий письменник України» Мирослав Дочинець: зустріч з митцем

This material is in Ukrainian

09.05.2023 17:03

Мирослав Дочинець – сучасний український прозаїк, публіцист, журналіст, філософ. Живе у місті Мукачево Закарпатської області. Упевнено посідає провідне місце у списку найпопулярніших авторів сьогодення. Відзнаку «Золотий письменник України» отримав у 2012 році  за видання творів у форматі паперової книжки сукупним накладом понад 100 тис. примірників за період із 2000 року. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2014 року за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води Господніх русел». Має багато інших відзнак. 
Прохолодна травнева дощова погода в Івано-Франківську не завадила шанувальникам творчості Мирослава Дочинця зустрітися зі своїм улюбленим письменником. Двогодинна зустріч проходила у палаці Потоцьких, що був прикрашений репродукціями робіт давніх поштівок старого Станіслава. Формат заходу – бесіда, запитання-відповіді на актуальні теми («Місто», «Люди», «Книги» та «Про все на світі») крізь призму творів автора, що пронизані любов‘ю до історії українського народу, його традицій і цінностей.  Також присутні дізналися, що своїм учителем Мирослав Дочинець вважає українського письменника і філософа Григорія Сковороду, якого під час заходу неодноразово цитував. Цікавими стали відповіді майстра слова на задані питання: «Якого міста більше – Станіслава чи Івано-Франківська?», «Чи читаєте Ви декілька книжок одночасно?», «Звідки у Вас такі глибокі уявлення про людську душу?», «Вічник – це реальний персонаж чи вигаданий?», «Хто такий Лис?», «Чи не пора нам ставати нацією, яка не воює, а перемагає?» та інші. Кожен охочий міг задати питання та отримати відверту відповідь автора. А ще митець розповів про те, що книги витягнули його, людину непублічну, із Закарпаття у світ та повідав шанувальникам про свій найбільший дар, що має, – це читачі. Письменник звернувся до усіх із закликом «Читайте! Щоб не бути дурнями в цьому світі». Після завершення заходу присутні переконалися в тому, що твори автора б’ють рейтинги продажів не лише в українських книгарнях, але й під час зустрічей з шанувальниками творчості талановитого майстра слова. 
Якось Мирослав Дочинець сказав: «Ким ти є зараз, і що робиш зараз – лише се має сенс!». Сьогодні ця позиція близька кожному українцю, який волонтерить, бореться за життя, правду та свободу. Дякуємо письменнику за щирість та позитив, якими він підтримує своїх співвітчизників у цей складний час. Сподіваємося, що незабаром у мирному Херсоні також відбудеться зустріч Мирослава Дочинця з читачами обласної бібліотеки імені Олеся Гончара. 

Шановні читачі Гончарівки! У фондах нашої бібліотеки налічується 48 книг Мирослава Дочинця. Пропонуємо Вашій увазі перелік деяких з них:

1.Дочинець Мирослав Іванович. Карби і скарби: Посвіт карпатського світу / Мирослав Дочинець. – Харків: Кн. клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2015. –184с.
2.Дочинець Мирослав Іванович. Криничар: діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії: роман / Мирослав Дочинець; в авт. ред. – Мукачево: Карпат. вежа, 2016р. – 331с.
3.Дочинець Мирослав Іванович. Лис та інші детективні історії»: роман, оповід. / Мирослав Дочинець; худож. оформ. Г. Пономаренко. – Мукачево: Карпат. Вежа, 2016. – 354с.
4.Дочинець Мирослав Іванович. Многії літа. Благії літа: заповіти 104-річ. Андрія Ворона – як жити довго в здоров’ї, щасті і радості / Мирослав Дочинець; в авт. ред.; мал. К. Кізман. – Мукачево: Карпат. Вежа, 2017. – 148с.
5.Дочинець Мирослав Іванович. Булава і серце: великі романи великих людей; [в авт ред.]. –  Мукачево: Карпат. вежа, 2017 – 127с. 
6.Дочинець Мирослав Іванович. Вічник: сповідь на перевалі духу: [життєпис закарпат. мудреця і цілителя Андрія Ворона: роман] / Мирослав Дочинець. –Мукачево: Карпат. Вежа, 2013. – 279с.
7.Дочинець Мирослав Іванович. Дорога в небо – до людей: історії чоловіків, які витримали / Мирослав Дочинець. – Мукачево: Карпат. вежа, 2017. – 274с.
8.Дочинець Мирослав Іванович. Зряче перо: роман із аркушем / Мирослав Дочинець; [ред. О. Козоріз]. – Мукачево: Карпат. вежа, 2017. – 288с. 

Calendar

1234 5 67
89101112 13 14
15 16 1718192021
22232425262728
293031