Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Азово-Сиваський національний природний парк

Азово-Сиваський національний природний парк був створений з метою збереження генофонду рослинного і тваринного світу, унікальних природних комплексів північного Приазов’я.

Не так давно і до природного парку пересічний турист не потрапив би. Адже у повоєнні роки за ініціативою Микити Сергійовича Хрущова тут було заповідно-мисливське господарство, де полювали вищі посадові особи і керівники силових структур. У цей період на косах Причорномор’я насаджували ліс, завозили копитних тварин та фазанів.

У 1993 році за Указом Президента України було вирішено створити тут національний парк з метою охорони біорізноманіття та здійснення моніторингових досліджень рослинних та тваринних комплексів.

Сучасна територія Азово-Сиваського парку розташована на північному сході Херсонської області в межах Новотроїцького і Генічеського районів. До складу парку входять чотири острова Сиваша (Чурюк, Куюк-Тук, Мартинячий, Китай) та коса Бірючий острів у Азовському морі. Північне Приазов’я і Присивашшя є територією, через яку проходить потужний міграційний шлях перелітних птахів, а мілководні затоки з теплою водою є місцем нересту і нагулу цінних промислових видів риб. Особливу цінність на території Азово-Сиваського парку мають пустельні кримсько-полиново-злакові степи та приморські літоральні комплекси, багаті на рідкісні, реліктові та ендемічні види, що є незаперечною прикрасою природи цього краю. Всього на території - 659 видів рослин.

Багатий і різноманітний тваринний світ парку. Фауна нараховує близько 5 тисяч різних тварин, серед яких 250 хребетних. Тут можна зустріти дикого кабана, кулана, благородного оленя і навіть муфлона. З риб промислове значення мають камбали, глоса та калкан, бички, судак, пелінгас. Трапляються поодинокі особини білуги чорноморської та вирезуба.

Втім, Бірючий острів не залишить байдужим жодного любителя живої природи. Влітку тут можна відпочити на чудових диких пляжах, чи вполювати з підводної рушниці місцеву кефаль - пелінгаса.

Джерело:
1. Євстаф’єва, Ірина. “Диво поруч” / Ірина Євстаф’єва // Новый фаворит. - 2004. - июль/авг. - С. 39.

 

Назад до опису Генічеського району                                   Назад до меню

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 2829
3031