Віднедавна діти, що бачать світ по-іншому, – часті гості нашої книгозбірні. Вони приходять на групові заняття у Центр екологічної інформації, на індивідуальні екскурсії по бібліотеці або разом із однолітками на бібліотечні свята і навіть просто потанцювати разом із тренером перед великим бібліотечним дзеркалом.
Вони всі різні, але всі однаково вчаться контактувати із зовнішнім світом, і бібліотека прагне допомогти їм у цьому.
А бібліотекарі вчаться враховувати особливості читачів з аутизмом, адже людей з такими розладами стає в світі все більше. Можливо, бібліотека – взагалі одне з тих публічних місць, де можна водночас і усамітнитись, і поспілкуватись – з книгою, її автором або іншими читачами.
«Я йшов у бібліотеку і читав книги про космос, про літаки, про землетруси. Я дуже добре читав, але книги, які нам задавали на уроках, мені було читати дуже важко. Це були історії про людей і емоції, і потрібно було розібратися в тому, що люди думають і відчувають, а це важко для людей з аутизмом», – розповідає професор Стівен Шор – людина з аутизмом, який став одним з провідних світових експертів з цього розладу.
Тим, хто хоче отримати більше інформації про аутизм, пропонуємо звернути увагу на інформаційний стенд у вестибюлі бібліотеки та зазирнути у Центр для користувачів з особливими потребами нашої книгозбірні.