Голопристанський район
Голопристанський район розташований у південно-західній частині області, у її степовій зоні. З півночі межує з Білозерським, зі сходу – з Цюрупинським та Скадовським, омивається Чорним морем, Дніпровським лиманом, річками Конка і Чайка.
Район належить до дуже посушливої, помірно жаркої агрокліматичної зони. Пересічна температура січня -2,8 ˚С, липня +22,8 ˚С. Період з температурою +10 ˚С становить 190 днів.
Район заснований у 1923 році. Загальна площа становить 3,4 тис. км2. Населення району: 61,4 тис. осіб станом на 2012 рік (за даними Головного управління статистики у Херсонській області). Районний центр - місто Гола Пристань, засноване у 1709 році.
Не лише в Україні, але й у всій Європі важко знайти такий край, на який припадало б стільки цікавих історичних фактів, як на береги Дніпра та Чорного моря в межах сучасного Голопристанського району.
Утім, не самі лише легенди ваблять численних туристів на Голопристанщину. Розташування в дельті Дніпра, десятки пансіонатів, баз відпочинку, дитячих таборів Залізного Порту, Чорноморський біосферний заповідник, Ягорлицький орнітологічний заказник, урочище Буркути, Кінбурнська коса, цілющі грязі та ропа озера Соляне, бази зеленого туризму - це далеко не повний перелік принад легендарного краю.
У Дніпрі та Дніпровському лимані водиться понад 60 видів риб, тож любителі спортивної риболовлі знайдуть тут відпочинок для душі.
Природа створила тут найчарівніші куточки для «зеленого туризму». Щороку селянські садиби вітають дорогих гостей та дарують їм затишок у поєднанні з енергією природи та екологічно чистими продуктами харчування, цікаві історичні та релігійні споруди чекають на туристів в селах Малій Кардашинці, Новій Збур’ївці, Геройському, Круглоозерці, Новочорномор’ї. Також відвідати цілющий гейзер можна в с. Комуні.
Окрасою району є острів Білогрудий, доступ до якого можливий лише одним шляхом - переправою через річку Конка на човнах. Острів потопає в зелені віковічних дерев, оточений плавнями, багатий на дичину та рибу. Острів запам'ятається туристам своєю самобутністю та первозданністю.
В районі функціонує Чорноморський державний біосферний заповідник – науководослідна та природоохоронна установа міжнародного значення, управління якої знаходиться в м. Голій Пристані. Він був заснований у 1927 році з метою охорони птахів під час перельоту, зимівлі та гніздування, а також для збереження та вивчення ділянок причорноморських цілинних степів, які залишились лише на незначній площі півдня України. За ним закріплена площа 87348 га. З грудня 1975 року заповідник внесено до Списку водно-болотних угідь, що мають міжнародне значення. З 1984 року його включено ЮНЕСКО в міжнародну мережу біосферних заповідників. Сьогодні він найбільший в Україні.
На території району діють декілька маяків. Один з них - відомий Тендрівський маяк.
Джерела:
1. Голопристанський район // Херсонщина запрошує [Изоматериал] = The Kherson region invites you: фотоальбом. - Херсон, 2008. – С. 182-183.
2. Голопристанський район // Херсонщина - колиска дитячого оздоровлення, відпочинку та туризму. - Херсон, [2013]. - С. 8-9.
3. http://gopriks.net/uk/investitsijnij-pasport