Новини
20.01.2017 11:08

Мистецтво керувати часом: і просто, і цікаво
«Єдина різниця між багатим і бідним – це те, як вони використовують свій час»,...

19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята, і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > День пам'яті Джона Говарда

День пам'яті Джона Говарда

21.02.2012

Джон Говард: герой добра и любви к человечеству.
В. Ізмайлов

16 лютого в приміщенні Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбувся захід по вшануванню пам'яті англійського філантропа Джона Говарда. Протягом багатьох років Говард виступав поборником прав людини, закликаючи поважати людське життя і гідність незалежно від соціального статусу.
У рамках заходу була проведена презентація книги "The Curious Mr Howard. Legendary Prison Reformer", присвяченої цьому видатному гуманісту і громадському діячеві, а також пройшла інтернет-конференція з автором – британською письменницею Тесою Вест. Учасники презентації вперше мали можливість ознайомитися з російським перекладом перших розділів даної книги, який виконали фахівці факультету перекладознавства Херсонського державного університету за підтримки Херсонської ТПП. Текст озвучили перекладач Є. Шаповалов і актор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша, заслужений артист України С. Кіяшко.
Формат заходу передбачав всебічне висвітлення багатогранної благодійної діяльності Говарда, його особистості та ролі в історії. Вшанувати пам'ять Джона Говарда прийшли історики, краєзнавці, архівісти, працівники бібліотек, викладачі та студенти херсонських ВУЗів, школярі, представники громадських організацій. Так, презентацію про життєві перипетії Джона Говарда і про вшанування його пам'яті в Англії представив краєзнавець С. Дяченко; історичні документи, що стосуються його громадської діяльності, висвітлила співробітник Херсонського обласного архіву Е. Стукалова; про херсонців-сучасників Дж. Говарда (Мордвинова, Дофіне, Альбрант, Кобле, Комстадіуса) повідала присутнім архівіст М. Тарасова. І, звичайно ж, мова йшла про те, як ми можемо продовжити справу Говарда. Пізнавальним в цьому плані став виступ заст. начальника Управління державної пенітенціарної служби Херсонської області С. Чабанюк, який підкреслив важливість ідеї гуманізму в пенітенціарній системі.
Під час заходу були представлені також дослідницькі роботи гуртківців-краєзнавців (учні школи № 30, 31), проект англійського клубу Херсонської обласної бібліотеки для дітей (завідуюча сектором літератури на іноземних мовах Херсонської обласної бібліотеки для дітей А. Резнік) і проектна пропозиція бренду міста Херсона (керівник Херсонського відділення спілки дизайнерів України В. Крижанівський). Кульмінацією стала заява представника Громадського руху «Відродження Херсона» про оголошення конкурсу туристичного маршруту «Говард – Херсон – місто сонця».
Ілюстрацією до заходу стали книжково-ілюстративна виставка «Джон Говард – лицар добра  та людяності», підготовлена бібліотекарями відділу краєзнавчої літератури ХОУНБ ім. Олеся Гончара, та виставка творчих робіт, представлена Херсонською пенітенціарною службою.Вхід