Новини > День пам'яті Джона Говарда

День пам'яті Джона Говарда

Всі новини
21.02.2012

Джон Говард: герой добра и любви к человечеству.
В. Ізмайлов

16 лютого в приміщенні Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара відбувся захід по вшануванню пам'яті англійського філантропа Джона Говарда. Протягом багатьох років Говард виступав поборником прав людини, закликаючи поважати людське життя і гідність незалежно від соціального статусу.
У рамках заходу була проведена презентація книги "The Curious Mr Howard. Legendary Prison Reformer", присвяченої цьому видатному гуманісту і громадському діячеві, а також пройшла інтернет-конференція з автором – британською письменницею Тесою Вест. Учасники презентації вперше мали можливість ознайомитися з російським перекладом перших розділів даної книги, який виконали фахівці факультету перекладознавства Херсонського державного університету за підтримки Херсонської ТПП. Текст озвучили перекладач Є. Шаповалов і актор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Куліша, заслужений артист України С. Кіяшко.
Формат заходу передбачав всебічне висвітлення багатогранної благодійної діяльності Говарда, його особистості та ролі в історії. Вшанувати пам'ять Джона Говарда прийшли історики, краєзнавці, архівісти, працівники бібліотек, викладачі та студенти херсонських ВУЗів, школярі, представники громадських організацій. Так, презентацію про життєві перипетії Джона Говарда і про вшанування його пам'яті в Англії представив краєзнавець С. Дяченко; історичні документи, що стосуються його громадської діяльності, висвітлила співробітник Херсонського обласного архіву Е. Стукалова; про херсонців-сучасників Дж. Говарда (Мордвинова, Дофіне, Альбрант, Кобле, Комстадіуса) повідала присутнім архівіст М. Тарасова. І, звичайно ж, мова йшла про те, як ми можемо продовжити справу Говарда. Пізнавальним в цьому плані став виступ заст. начальника Управління державної пенітенціарної служби Херсонської області С. Чабанюк, який підкреслив важливість ідеї гуманізму в пенітенціарній системі.
Під час заходу були представлені також дослідницькі роботи гуртківців-краєзнавців (учні школи № 30, 31), проект англійського клубу Херсонської обласної бібліотеки для дітей (завідуюча сектором літератури на іноземних мовах Херсонської обласної бібліотеки для дітей А. Резнік) і проектна пропозиція бренду міста Херсона (керівник Херсонського відділення спілки дизайнерів України В. Крижанівський). Кульмінацією стала заява представника Громадського руху «Відродження Херсона» про оголошення конкурсу туристичного маршруту «Говард – Херсон – місто сонця».
Ілюстрацією до заходу стали книжково-ілюстративна виставка «Джон Говард – лицар добра  та людяності», підготовлена бібліотекарями відділу краєзнавчої літератури ХОУНБ ім. Олеся Гончара, та виставка творчих робіт, представлена Херсонською пенітенціарною службою.

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день