Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Громада. Бібліотека. Туризм. Успіх

15.06.2018 10:37

12-14 червня 2018 року на березі лагідного Азовського моря у с. Стрілкове Генічеського району Херсонської області відбулася бібліотечна подія року – виїзна сесія «Туризм як тренд: інноваційна діяльність бібліотек на допомогу розвитку громади». Організаторами заходу виступили: Департамент культури, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонське обласне бібліотечне товариство, КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради, відділ культури Генічеської районної державної адміністрації, Стрілківська сільська рада. Партнер виїзної сесії – пансіонат «Сокіл», який гостинно приймав організаторів та учасників.

На заході зібралися представники районних, міських, селищних та сільських бібліотек області. Програма була дуже насиченою. 12 червня, під час реєстрації, учасники заходу, а також відпочиваючі пансіонату мали змогу ознайомитися з виставкою творів декоративно-прикладного мистецтва майстрів Генічеського району. А вже о 14.00 відбулося урочисте відкриття сесії. Зі вступним словом звернулася Надія Іванівна Коротун, в. о. генерального директора  КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради. З вітальним словом виступили почесні гості. Світлана Віталіївна Думинська, директор Департаменту культури, туризму та курортів Херсонської державної адміністрації, привітала учасників та гостей виїзної сесії, наголосила на важливості таких зібрань, підкреслила актуальність теми. Гульнара Решатівна Бекірова, заступник голови Генічеської районної державної адміністрації, та Віктор Іванович Крайовий, заступник голови Генічеської районної ради, також подякували присутнім за те, що вони знайшли час приїхати на захід, і побажали творчих звершень та плідної праці. 

Виступи-знайомства почалися привітанням від Вікторії Олександрівни Сухорукової, начальника відділу культури Генічеської державної адміністрації. Пані Вікторія підготувала цікаву відеопрезентацію, яка познайомила присутніх з красою та багатими природними ресурсами унікального Генічеського району. Своїм досвідом у створенні потужної громади, яка працює над спільною справою, поділився Олександр Петрович Пономарьов, голова Стрілківської сільської ради. До речі, пан Олександр наголосив, що Стрілкове – найбільше за площею село в Україні. Андрій Леонідович Ботанін, голова/староста с. Мішково-Погорілове Вітовського району Миколаївської області, презентував історію розвитку села, розповів про роботу бібліотек та інших закладів культури довіреного йому населеного пункту. Керуючи об’єднаною територіальною громадою, Андрій Леонідович вважає, що лише активні люди роблять громаду успішною.

Також до Стрілкового завітав Ігор Степурін, директор видавництва «Мистецтво» (м. Київ). Ігор Миколайович Степурін – засновник видавничо-книготорговельної компанії «Самміт-книга». Він є членом правління Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, а також членом правління Української бібліотечної асоціації, що об’єднує всі видавництва і бібліотеки України. Пан Ігор подарував кожній бібліотеці Генічеського району велику добірку сучасних книжок – художніх творів, видань з мистецтва тощо. Не забув Ігор Миколайович і про свою улюблену Гончарівку – нам він також зробив щедрий подарунок, і книги видавництва вже у фондах книгозбірні!

Після офіційної частини розпочався перший модуль занять. «Креативні культурні індустрії: можливості для бібліотек» – саме таку назву мала змістовна, цікава презентація Ірини Олександрівни Шевченко, к.п.н., доцента, директора Центру неперервної культурно-мистецької освіти НАКККіМ, президента УБА (м. Київ). Ірина Олександрівна наголосила на важливості розвитку бібліотек, на тому, що лише активна позиція книгозбірень, інтеграція у культурний розвиток громад визначає їх подальше існування. Надія Іванівна Коротун у своїй презентації розповіла про досвід Гончарівки у співпраці з туристичною сферою, окреслила основні кроки щодо взаємодії бібліотек з туризмом та культурою задля розвитку громади.

На цьому перший день не закінчився – о 19.00 на учасників та відпочиваючих чекала дозвіллєва програма за участю колективів Генічеського району. Господарі влаштували справжнє свято з піснями і танцями, а переповнена актова зала дякувала артистам бурхливими оплесками.

Другий день семінару був ще більш насиченим та плідним. Працювати почали з самого ранку. Спочатку учасники та гості сесії відвідали Стрілківську сільську бібліотеку, де завідувачка – Наталя Сергіївна Охіна – познайомила з роботою книгозбірні. До речі, її сучасними послугами, зокрема і ресурсами інтернету, користуються понад 700 читачів, а це майже половина населення села. Повернувшись до пансіонату, учасники відразу приступили до другого модулю навчання «Туризм: місце бібліотеки». З презентаціями, що висвітлили досвід книгозбірень у співпраці зі сферою туризму, виступили: Людмила Леонідівна Шишкіна, директор Білозерської центральної районної бібліотеки ім. П. Григоренка; Ірина Богданівна Кравець, директор Великоолександрівської ЦБС; Галина Вікторівна Нежинська, директор Херсонської ЦБС; Надія Василівна Федкевич, директор Каланчацької ЦБС. Після виступів учасників до зібрання звернулася Світлана Віталіївна Думинська. Вона закликала бібліотекарів бути активними та сприяти розвитку громади, налагоджувати культурні зв’язки. Після цього розпочався третій модуль «Майстерня створення туристичних проектів»: бібліотекарі розділилися на чотири команди та отримали завдання від модератора Тетяни Леонідівни Сватули. Учасники повинні були розробити власні туристичні проекти, що могли бути реалізовані силами бібліотек в умовно визначених громадах. Тут почалося найцікавіше! Бібліотекарі покинули приміщення і активно працювали над завданням на березі моря та у затишних зелених зонах пансіонату. Треба наголосити, що така невимушена атмосфера сприяла творчості та плідній роботі. І вже зранку 14 червня команди успішно захистили свої проекти. Експерти Ірина Олександрівна Шевченко, Надія Іванівна Коротун та Лариса Володимирівна Неділько оцінювали учасників. Вони відмітили, що кожен проект має право на життя, головне – розвивати свої ідеї надалі і рухатися лише вперед.

На цьому наша виїзна сесія закінчилася, усі учасники одержали сертифікати про проходження навчання, а також – незабутні враження та неабиякий досвід. Бібліотекарі отримали гарний старт для подальшої роботи і багато нового матеріалу, пообіцяли впроваджувати та застосовувати цінні знання у своїх районах, подякували організаторам сесії. Кожен зізнався, що така форма роботи, невимушена атмосфера та живе спілкування руйнують будь-які перешкоди для взаєморозуміння і спонукають до творчості.

У свою чергу ми висловлюємо подяку за допомогу в організації і проведенні заходу всьому Генічеському району, зокрема Вікторії Олександрівні Сухоруковій, та Стрілківській сільській раді, її голові Олександру Петровичу Пономарьову, велика вдячність від нас Вірі Григорівні Стрєльцовій, директору Генічеської районної центральної бібліотеки. Ми вдячні керівництву пансіонату «Сокіл» за гостинний прийом. Маємо сподівання, що наша співпраця триватиме, і вже з наступного року виїзна сесія бібліотекарів області стане традицією!

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 192021222324
25262728293031