Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

с. Хорли

У 1897 році Софія Богданівна Фальц-Фейн, представниця відомої династії землевласників Херсонської і Таврійської губерній, заснувала на березі Каркінітської затоки порт Хорли для безпосередницького та контрольованого експорту сільськогосподарської продукції за кордон. Невдовзі тут було зведено моли й стінки набережних, корабельні доки, склади, хлібний елеватор, портова контора і навіть завод з переробки устриць. У місті відкрилися пошта й метеостанція, постала телеграфна лінія, з'явилися кілька парків, бальний зал, ресторани, школа, почала діяти митниця. Сучасники передрікали Хорлам велике майбутнє...

Але розвиток міста був перерваний жовтневим переворотом 1917 року та громадянською війною. 1919 року Софія Богданівна Фальц-Фейн загинула від рук червоних партизанів. За часів радянської влади Хорли занепали, їхній статус понизився з міста до села.

Хорли - своєрідна міні-копія Кримського півострова. Потрапити сюди можна лише по вузькій косі-перешийку, що нагадує Перекоп. Є й свій "Керченський півострів" у вигляді Устричних островів. Порт знаходиться в районі "Судака", а пляжі - "Севастополя" та "Ялти". Але на відміну від власне Криму, цей острів можна обійти протягом дня.

Як і Крим, Хорли - рай для туристів. У селі існує кілька пансіонатів, є й ідеальні умови для "дикого" відпочинку.

Щороку сонячне узбережжя Каланчацького району збирає друзів з усіх куточків України та країн ближнього зарубіжжя на березі Чорного моря в курортному селищі Хорли на міжрегіональному фестивалі духовно-патріотичної пісні “Сонячні дзвони”.

У роки Великої Вітчизняної війни з Хорлів була вивезена ціла галерея мармурових скульптур. Дивом залишилася одна – “Купальниця”, що стоїть сьогодні на території колишнього порту.

Якщо вам захочеться відпочити від повсякденної метушні на безлюдному острові, насолодитися справжньою екзотикою і побачити на власні очі величезні гнізда диких птахів – тоді на вас чекають маленькі острови, що білосніжним намистом розкидані поблизу півострова Хорли.

Джерела: Хорли // Херсонщина запрошує [Изоматериал] = The Kherson region invites you: фотоальбом. - Херсон, 2008. – С. 246-249.

Назад до опису Каланчацького району                                   Назад до меню

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 2829
3031