Новини
20.01.2017 11:08

Мистецтво керувати часом: і просто, і цікаво
«Єдина різниця між багатим і бідним – це те, як вони використовують свій час»,...

19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята, і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Срібного століття силует» – зустріч у поетичному салоні, присвячена 120-річчю від дня народження О. М. Мандельштама (1891-1938), російського поета.

«Срібного століття силует» – зустріч у поетичному салоні, присвячена 120-річчю від дня народження О. М. Мандельштама (1891-1938), російського поета.

10.02.2011

Как облаком сердце одето

И камнем прикинулась плоть,

Пока назначенье поэта

Ему не откроет Господь.

 

3 (15) січня 1891 року у Еміля Веніаміновича і Флори Йосипівни Мандельштам народився старший з трьох синів – Осип. Згадаймо: 1889 – рік народження Ахматової, 1890 – Пастернака, 1892 – Цвєтаєвої.
 
Мандельштам завжди прагнув своє поетичне існування зіставити з незнищенним слідом, який залишили його великі попередники, і результат цього зіставлення пред'явити далекому читачеві вже у потомстві, «провіденціальному співрозмовнику». Тим самим знімалося протиріччя між минулим, сьогоденням і майбутнім. Поезія Мандельштама могла виражатися в класичній формі, схожій з мистецтвом минулих епох. Але одночасно в ній завжди таїлась вибухова сила надсучасних, авангардних художніх прийомів, які наділяли стійкі традиційні образи новими і несподіваними значеннями. Вгадати ці значення і належало «ідеальному читачеві» сьогодення. При всій бездоганній класичній логіці своєї «архітектури», сенс мандельштамівського тексту настільки ж непередбачений, як і ключ загадки.
 
У цьому змогли переконатися гості поетичного салону, чергова зустріч у якому і була присвячена творчості російського поета Осипа Мандельштама. З основними віхами його життя присутні ознайомилися за допомогою презентації книжково-ілюстративної виставки «Не многие для вечности живут: жизнь и судьба Осипа Мандельштама», яка була проведена завідуючою сектором нових надходжень Домбровською Р. На зустрічі звучали не лише поетичні рядки поета, але і його твори, покладені на музику одним із членів Об'єднання вільних художників «Ракурс» Ігорем Мішуковим.
Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід