Новини
05.12.2016 13:18 (for.lib.kherson.ua)

У наступному році зустрінемося знов
5 грудня учителі  англійської мови, які підвищують кваліфікацію у Південноукраїнському регіональному...

05.12.2016 11:31 (biblio.lib.kherson.ua)

Новинка для істориків, бібліографів, архівістів і не тільки...
Нещодавно вийшла друком збірка матеріалів науково-практичного семінару «Проблеми створення бібліографічних...

05.12.2016 10:28 (for.lib.kherson.ua)

Коли мовчання – не золото!
4 грудня товариство англійського розмовного клуба, який працює на базі центру «Вікно в Америку»,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > «Срібного століття силует» – зустріч у поетичному салоні, присвячена 120-річчю від дня народження О. М. Мандельштама (1891-1938), російського поета.

«Срібного століття силует» – зустріч у поетичному салоні, присвячена 120-річчю від дня народження О. М. Мандельштама (1891-1938), російського поета.

10.02.2011

Как облаком сердце одето

И камнем прикинулась плоть,

Пока назначенье поэта

Ему не откроет Господь.

 

3 (15) січня 1891 року у Еміля Веніаміновича і Флори Йосипівни Мандельштам народився старший з трьох синів – Осип. Згадаймо: 1889 – рік народження Ахматової, 1890 – Пастернака, 1892 – Цвєтаєвої.
 
Мандельштам завжди прагнув своє поетичне існування зіставити з незнищенним слідом, який залишили його великі попередники, і результат цього зіставлення пред'явити далекому читачеві вже у потомстві, «провіденціальному співрозмовнику». Тим самим знімалося протиріччя між минулим, сьогоденням і майбутнім. Поезія Мандельштама могла виражатися в класичній формі, схожій з мистецтвом минулих епох. Але одночасно в ній завжди таїлась вибухова сила надсучасних, авангардних художніх прийомів, які наділяли стійкі традиційні образи новими і несподіваними значеннями. Вгадати ці значення і належало «ідеальному читачеві» сьогодення. При всій бездоганній класичній логіці своєї «архітектури», сенс мандельштамівського тексту настільки ж непередбачений, як і ключ загадки.
 
У цьому змогли переконатися гості поетичного салону, чергова зустріч у якому і була присвячена творчості російського поета Осипа Мандельштама. З основними віхами його життя присутні ознайомилися за допомогою презентації книжково-ілюстративної виставки «Не многие для вечности живут: жизнь и судьба Осипа Мандельштама», яка була проведена завідуючою сектором нових надходжень Домбровською Р. На зустрічі звучали не лише поетичні рядки поета, але і його твори, покладені на музику одним із членів Об'єднання вільних художників «Ракурс» Ігорем Мішуковим.
Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід