Сьогодні, 20 жовтня, відзначається Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Це – найпоширеніший вид онкологічних захворювань серед жінок, який вбиває щороку півмільйона людей у світі. Здебільшого жінки не знають, які симптоми вказують на можливий перебіг захворювання, та зволікають зі зверненням до медиків. Цей день покликаний привернути увагу спільноти на існуючу проблему та підвищити обізнаність жінок про важливість ранньої діагностики.
Рак молочної залози на початковому етапі розвитку може не мати жодних симптомів. Часто жінки запізно звертаються до лікаря, адже в них нічого не болить. Як свідчить світова практика, щорічний огляд, скринінг у мамолога та регулярне самообстеження – єдині спосіби профілактики та вчасної діагностики хвороби. Вчасно виявлений рак виліковний у 95% випадків. Статистика в Україні зовсім інша. Щороку близько 15 тисяч українок дізнаються про свій діагноз, серед них – 25 % жінок репродуктивного віку. Щорічно в нашій країні помирають близько 5,5 тис. жінок, з них понад 20 % – репродуктивного віку. Причина – пізнє звернення до лікаря, коли хвороба уже на останніх стадіях із метастазуванням. Вихід – простий і складний водночас. Щоб виявити пухлину на ранній стадії розвитку, необхідно регулярно проходити обстеження. Усі жінки від 40 до 49 років повинні проходити мамографію раз на 1-2 роки, а жінкам після 50-ти наполегливо рекомендують обстежуватися щорічно. Жінкам до 40-ка слід раз на 1-2 роки робити УЗД-діагностику. Тож підкреслимо: важливими для здоров’я жінки є щомісячне самообстеження молочних залоз та щорічні профілактичні огляди у мамолога і гінеколога.
Жінки мають бути поінформованими й освіченими у питаннях власного здоров'я і його збереження. Саме з цією метою відділ документів з медичних наук Гончарівки (IV поверх) підготовив книжково-ілюстративну виставку «Не турбує – не означає “відсутній”: що треба знати про рак молочної залози». Запрошуємо всіх бажаючих відвідати її!
Дбайте про себе і пам’ятайте: профілактика раку молочної залози є запорукою вашого здоров’я!
УВАГА: для відвідування бібліотеки при собі необхідно мати документ про повну вакцинацію проти COVID-19!