Новини
17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...

17.01.2017 08:23 (for.lib.kherson.ua)

Бібліотечні сервіси для вчителів іноземних мов
Нові технології та прийоми роботи, нові інформаційні та бібліотечні сервіси – це нагальна і завжди...

16.01.2017 13:50

Гість родом із Бразилії запрошує
«Приходьте в Гончарівку! Не упустіть момент – побачити мене!», – ніби закликає...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Всеукраїнський зональний семінар "Регіональна бібліотека у системі соціокультурної реабілітації людей з особливими потребами"

Всеукраїнський зональний семінар "Регіональна бібліотека у системі соціокультурної реабілітації людей з особливими потребами"

15.08.2006
В період з 9 по 11 серпня 2006 року в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара за участю Посольства США в Україні проходив Всеукраїнський зональний семінар працівників бібліотек "Регіональна бібліотека у системі соціокультурної реабілітації людей з особливими потребами". Всеукраїнський зональний семінар "Регіональна бібліотека у системі соціокультурної реабілітації людей з особливими потребами"Серед гостей були присутні представники обласних і міських бібліотек з різних куточків України. Основною темою обговорення була проблема доступу до інформації користувачів з особливими потребами, здебільшого людей з обмеженим зором, і шляхи подолання цієї проблеми.
Привітати гостей і учасників семінару прийшли заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Бабич А.О. і начальник управління культури і туризму Херсонської обласної державної адміністрації Федотова Н.В.
Головними учасниками семінару були Пашкова В.С. – директор центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, президент Української бібліотечної асоціації; Любинецька О.О. – помічник радника посла з питань преси, освіти та культури Посольства США в Україні; Шкурат О.М. – менеджер центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні. Теми їхніх доповідей торкалися проблеми рівноправного доступу до інформації громадян із особливими потребами (Пашкова В.С.) і особливостей сучасних технологій в обслуговуванні людей з обмеженнями зору (Шкурат О.М.).
Своїм досвідом у подоланні проблем в роботі по обслуговуванню людей з обмеженим зором поділилися працівники обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гончара: генеральний директор Коротун Н.І. і зав. центром обслуговування користувачів з особливими потребами Мірошниченко Н.О.
Також не семінарі певної уваги набула проблема навчання людей з вадами зору. У розкритті даної теми брали участь Бондаренко Л.В. – директор Херсонської філії відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна" та Вітенко О.П. – зав. бібліотекою Херсонської філії університету "Україна".
Особливий інтерес у присутніх викликала доповідь незрячого користувача, студента університету "Україна" Павла Корчагіна під назвою "Незрячий користувач в інформаційному просторі" та презентація анонсу фотовиставки О.Лавінюкова – фотохудожника, гострота зору якого складає лише 1,5% - під назвою "Я так бачу".
Крім того, всі гості та учасники семінару мали можливість під керівництвом досвідчених фахівців бібліотеки - Мірошниченко Н.О., Нестеренко М.О. – ознайомитися зі спеціальною технікою, яка застосовується для роботи з інформацією людей з обмеженнями зору.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Вхід