Новини
09.12.2016 12:11

Мистецтво керувати часом: складно, але можливо
Спитайте, кому хоч раз у житті не вистачало часу? Хто хоч раз жалкував про те, що доба розрахована лише...

08.12.2016 11:36

Будівничий українського війська – генерал-хорунжий армії УНР Марко Безручко
Нещодавно Україна святкувала 25-річчя Збройних Сил. Сучасна армія – це професійно підготовані,...

08.12.2016 11:19 (biblio.lib.kherson.ua)

Вчити українську – модно!
Ось уже четвертий рік поспіль у Херсоні реалізується проект «Безкоштовні курси української мови»....


Гість | Увійти
Версія для друку

Бібліотека пишається тим, що в її стінах виховувались і формували світогляд видатні діячі культури і науки - письменник Борис Лавреньов, народний артист СРСР Юрій Шумський, основоположник мистецтва художнього читання О.Закушняк, академік Євген Тарле.
У відділі рідкісних і цінних видань зберігаються листи  Б.А.Лавреньова, С.В.Сергєєва, С.М.Сумного, Ю.В.Шумського, спогади одного з директорів бібліотеки О.Ю.Пошви (період роботи 1938 – 1941, 1944 – 1949 роки).
"Моя перша академія", - так називав Борис Андрійович Лавреньов  Херсонську громадську бібліотеку, читачем якої він став з першого класу гімназії. У своєму листі письменник згадував: "На моєму життєвому шляху, серед багатьох зігріваючих серце спогадів найтеплішим залишається пам'ять про Херсонську бібліотеку, якій я зобов'язаний багато чим і вважаю, що вона воістину була для мене академією".
Двоюрідний брат письменника Бориса Лавреньова, Сергій Володимирович Сергєєв, у своєму листі розповідає про роботу Херсонської обласної бібліотеки у 1906-1924 роках.
У своїх спогадах спеціальний кореспондент газети „Радянська Україна”, письменник Семен Сумний розповідає про діяльність Херсонської бібліотеки  у 20-х роках ХХ століття.
Артист Юрій Шумський з великою любов'ю згадує про літературні вечори та інші культурно – просвітницькі заходи, що організовувались у бібліотеці на початку ХХ століття, де він особисто активно приймав участь.
У спогадах директора Херсонської бібліотеки Пошви Олександри Юхимівни – формування колективу, умови роботи у бібліотеці, стан книжкових фондів в період з 1938 по 1941 рр., а також про вирішення господарчих питань (ремонт приміщення бібліотеки, придбання меблів, палива) у повоєнні роки.
З повними текстами документів Ви можете ознайомитись, завітавши на сторінку "Херсонщина в мемуарах та спогадах" Інтернет-проекту "Краєзнавство Таврії".
 Вхід