Новини
02.12.2016 09:22

Музичний факультатив
Учні Херсонської загальноосвітньої школи №37 вивчають німецьку мову факультативно, і чимало сил і старань...

02.12.2016 08:58

Мрієш, щоб наступний рік був більш вдалим? Попіклуйся про це заздалегідь – навчись планувати свій час
Останні тижні року, що спливає, – найкращий час для підбиття підсумків та планування свого подальшого...

01.12.2016 10:48

Останній день виставки
В останній день експозиції виставки, присвяченої 75-річчю депортації етнічних німців з території України,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Перша дейзі-бібліотека

Перша дейзі-бібліотека

29.10.2014

27-28 жовтня на базі бібліотеки відбулися науково-практичні семінари та майстер-класи з виготовлення літератури у форматі «дейзі» - форматі, який є доступним для читачів з обмеженнями зору і зручним для всіх, хто надає перевагу книзі в аудіо-форматі.
Презентацію та навчання проводили представники академії «Svefi» (Швеція) Матті Яткола, Олексій Усов та Оксана Потимко, голова Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів - УСІ».
Таким чином, саме в Херсоні завершився перший етап всеукраїнського дейзі-туру в межах проекту Міністерства культури України «Взаєморозуміння». Мета цього проекту - не лише розробити першу українську дейзі-бібліотеку, але й знайти площини дотику для взаєморозуміння між світом зрячих та світом людей з обмеженими можливостями.
Слухачами семінарів були бібліотекарі, освітяни, корекційні педагоги, громадські активісти, батьки незрячих та слабкозорих дітей. Вони отримали програмне забезпечення для створення книг у форматі «дейзі» і зразки готових дейзі-книг, адже організатори семінарів прагнули залучити бібліотекарів та освітян до начитування книг, керуючись принципом «зроби добру справу - прочитай незрячому одну книгу».
Також відбулося знайомство з тифлокоментуванням мультиплікаційних та художніх фільмів для незрячих глядачів.
Отже, зроблено ще один крок на шляху розбудови суспільства рівних можливостей в Україні, тому що дейзі-книжка - це книжка,  що руйнує бар'єри між зрячими і незрячими членами суспільства.Вхід