Новини
17.01.2017 10:29

Наші користувачі – серед кращих блогерів за версією ресурсу «Інформпростір Херсонщини»!
Хочете, щоб діяльність вашої громадської організації була максимально прозорою, щоб прихильники, волонтери...

17.01.2017 08:23 (for.lib.kherson.ua)

Бібліотечні сервіси для вчителів іноземних мов
Нові технології та прийоми роботи, нові інформаційні та бібліотечні сервіси – це нагальна і завжди...

16.01.2017 13:50

Гість родом із Бразилії запрошує
«Приходьте в Гончарівку! Не упустіть момент – побачити мене!», – ніби закликає...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Перша дейзі-бібліотека

Перша дейзі-бібліотека

29.10.2014

27-28 жовтня на базі бібліотеки відбулися науково-практичні семінари та майстер-класи з виготовлення літератури у форматі «дейзі» - форматі, який є доступним для читачів з обмеженнями зору і зручним для всіх, хто надає перевагу книзі в аудіо-форматі.
Презентацію та навчання проводили представники академії «Svefi» (Швеція) Матті Яткола, Олексій Усов та Оксана Потимко, голова Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка інвалідів - УСІ».
Таким чином, саме в Херсоні завершився перший етап всеукраїнського дейзі-туру в межах проекту Міністерства культури України «Взаєморозуміння». Мета цього проекту - не лише розробити першу українську дейзі-бібліотеку, але й знайти площини дотику для взаєморозуміння між світом зрячих та світом людей з обмеженими можливостями.
Слухачами семінарів були бібліотекарі, освітяни, корекційні педагоги, громадські активісти, батьки незрячих та слабкозорих дітей. Вони отримали програмне забезпечення для створення книг у форматі «дейзі» і зразки готових дейзі-книг, адже організатори семінарів прагнули залучити бібліотекарів та освітян до начитування книг, керуючись принципом «зроби добру справу - прочитай незрячому одну книгу».
Також відбулося знайомство з тифлокоментуванням мультиплікаційних та художніх фільмів для незрячих глядачів.
Отже, зроблено ще один крок на шляху розбудови суспільства рівних можливостей в Україні, тому що дейзі-книжка - це книжка,  що руйнує бар'єри між зрячими і незрячими членами суспільства.Вхід