Новини
20.01.2017 11:08

Мистецтво керувати часом: і просто, і цікаво
«Єдина різниця між багатим і бідним – це те, як вони використовують свій час»,...

19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята, і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...


Гість | Увійти
Версія для друку

Цей дивний містер Говард

У Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулися Говардські читання, родзинкою яких стало інтернет-спілкування з авторкою книги «Цей дивний містер Говард» британською письменницею Тессою Вест.

Джон Говард — відомий англійський філантроп, юрист, реформатор тюремної системи, дослідник масових інфекційних, захворювань у Європі. Херсон став останнім містом на його життєвому шляху. Джон Говард приїхав сюди у жовтні 1789 року, опікувався місцевими лікарнями та в'язницею, лікував хворих і помер тут від тифу у січні 1790 року. Під час читань відбулася презентація тематичної екскурсії, лунали вірші, демонструвалися архівні документи, дослідницькі роботи місцевих краєзнавців. Завдяки інтернету учасники читань мали можливість першими побачити книгу Тесси Вест «Цей дивний містер Говард».
Письменниця щиро подякувала всім, хто допоміг їй у 2010 році зібрати у Херсоні матеріали для написання цієї книги. Вона розповіла, що за кілька днів перебування в Херсоні їй показали музейні експонати, бібліотечні архіви, місце поховання та обеліск Джону Говарду. «Я повернулася з України не лише з чималим фактичним матеріалом, який збагатив мою книгу, а й з глибшим розумінням особистості Говарда», - зазначила авторка книги.
Увага письменниці до Джона Говарда невипадкова. За освітою вона педагог, але 15 років працювала у в'язницях з підлітками і дорослими, утому числі вчителькою та завідувачем відділу освіти у в'язницях. «Як і Джон Говард, я згодна з тим, що коли ми більше уваги приділятимемо людям у в'язницях, то злочинність зменшуватиметься. Ці люди самі собою ставатимуть кращими», — вважає письменниця.

Новий день № 10 (5004) 1 березня 2012 р. стор.18.                                           Анатолій НІКОЛАЄВ

Вхід