Новини
20.01.2017 11:08

Мистецтво керувати часом: і просто, і цікаво
«Єдина різниця між багатим і бідним – це те, як вони використовують свій час»,...

19.01.2017 11:13 (biblio.lib.kherson.ua)

Пізнаємо анатомію людини, вивчаючи українську мову
Ось і закінчилися тривалі зимові свята, і прийшов час приступати до роботи. Члени клубу «Дивослово»...

18.01.2017 07:41 (nmo.lib.kherson.ua)

День безпечного Інтернету 2017
7 лютого 2017 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом «Будь зміною:...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Вивчаємо досвід Швеції та Фінляндії

Вивчаємо досвід Швеції та Фінляндії

26.01.2016 12:36

Сьогодні відбулася робоча зустріч з нашою колежанкою з міської бібліотеки Ольгою Нестеренко, що була найактивнішим участником створення бібліотеки книг для незрячих читачів і отримала практичні навички начитування книг під час навчального візиту до Швеції. Отримана інформація про доступність послуг бібліотек Швеції та Фінляндії була дуже вчасною, адже днями було офіційно опубліковано Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією до творів, виданих у спеціальному форматі". Мова йшла про формат DAISY, що забезпечує можливість навігації та швидкого пошуку потрібного матеріалу для незрячого читача (докладніше про цей формат див. у блозі Crazy DAISY).

Пані Ольга також розповіла про свій досвід написання статей до Вікіпедії і надихнула бібліотекарів до оволодіння цим сучасним інструментом поширення інформації. Адже функція сучасної бібліотеки - не тільки зберігати перевірену часом інформацію, а й надавати ії користувачеві у зручному і доступному вигляді.
Ми переглянули та скорегували свої плани аудіювання літератури і мали нагоду поставити багато уточнюючих питань стосовно начитування і запису книг, що у майбутньому поповнять Всеукраїнську дейзі-бібліотеку.


Вхід