Новини
06.12.2016 14:17

Нікуди без казки
Саме так вирішили викладачі німецької мови кафедри галузевого перекладу Херсонського національного технічного...

06.12.2016 12:56

«Простір Світу, Мудрості, Любові» – відкриття виставки художніх робіт Валерія Моругіна
В мире временном, сущность которого – тлен, Не сдавайся вещам несущественным в плен. Сущим...

06.12.2016 11:44 (biblio.lib.kherson.ua)

Таємницю назви міста Каховки розкрито!
У гостях у клубі любителів історії «КЛІО» побувала Алла Миколаївна Яблонська – почесний...


Гість | Увійти
Версія для друку
Новини > Вивчаємо досвід Швеції та Фінляндії

Вивчаємо досвід Швеції та Фінляндії

26.01.2016 12:36

Сьогодні відбулася робоча зустріч з нашою колежанкою з міської бібліотеки Ольгою Нестеренко, що була найактивнішим участником створення бібліотеки книг для незрячих читачів і отримала практичні навички начитування книг під час навчального візиту до Швеції. Отримана інформація про доступність послуг бібліотек Швеції та Фінляндії була дуже вчасною, адже днями було офіційно опубліковано Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу сліпих, осіб з порушеннями зору та осіб з дислексією до творів, виданих у спеціальному форматі". Мова йшла про формат DAISY, що забезпечує можливість навігації та швидкого пошуку потрібного матеріалу для незрячого читача (докладніше про цей формат див. у блозі Crazy DAISY).

Пані Ольга також розповіла про свій досвід написання статей до Вікіпедії і надихнула бібліотекарів до оволодіння цим сучасним інструментом поширення інформації. Адже функція сучасної бібліотеки - не тільки зберігати перевірену часом інформацію, а й надавати ії користувачеві у зручному і доступному вигляді.
Ми переглянули та скорегували свої плани аудіювання літератури і мали нагоду поставити багато уточнюючих питань стосовно начитування і запису книг, що у майбутньому поповнять Всеукраїнську дейзі-бібліотеку.


Вхід