• Гончарівка в об’єктиві

  Найкращий спосіб про щось дізнатися – побачити це на власні очі! Майонез від еко-центру:

 • Електронна бібліотека з повнотекстовими виданнями

  Представляємо вам електронну бібліотеку з повнотекстовими виданнями. Тут можете переглянути тексти окремих видань у форматі pdf та прочитати їх у будь-який зручний для вас час. Наразі ми продовжуємо працювати над вдосконаленням електронної бібліотеки, щодня поповнюючи її новими оцифрованими матеріалами. Будемо вдячні за ваші відгуки та коментарі. ❗️Увага❗️ Опція доступна лише зареєстрованим користувачам книгозбірні.

 • Книга дня: ексклюзивна колекція

  Ішіґуро Кадзуо.

  Залишок дня

  [роман]
  Львів : Вид-во Старого Лева, 2019.
  Хилл Наполеон.

  Думай и Богатей!

  пер. с англ.
  Мн. : Попурри, 2007.
  Моріарті Ліян.

  Таємниця мого чоловіка

  [роман]
  Київ : КМ-БУКС, 2017.
  Калб Д'єго.

  Сон. Наука сну, або Пробудження після неспокійної ночі

  Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2018.
  Дорр Энтони.

  Весь невидимый нам свет

  роман : [16+]
  Санкт-Петербург : Азбука, 2020. - (Азбука бестселлер)
  Темплар Річард.

  Правила, які варто порушити

  жити за власним кодексом : [110 правил - 110 сходинок до успіху]
  Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018.
  Горак Роман Дмитрович.

  Кров на чорній ріллі

  есе-біогр. Василя Стефаника
  К. : Академія, 2010.
 • Іспити на визначення рівня володіння державною мовою

  Шановні херсонці! З 19 липня 2021р. на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара на підставі Меморандуму про співпрацю між Національною комісією зі стандартів державної мови та Українською бібліотечною асоціацією працює Пункт складання іспитів на визначення рівня володіння державною мовою. Такі іспити складатимуть особи, які зобов’язані володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків, зокрема, державні службовці, керівники закладів освіти всіх форм власності, а також особи, які бажають отримати громадянство України. Нагадаємо, 16 липня 2019р. набув чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». А 16 липня 2021р. набула чинності норма про іспит на рівень володіння державною мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови, який потрібен для отримання громадянства України. Знайомтеся з детальною інформацією про складання іспиту. Чекаємо вас у Гончарівці, яка створила всі необхідні умови для комфортного складання іспиту. Довідки за тел.: 26-16-86; 32-18-30.

 • Курс української мови для державних службовців

  Шановні херсонці! Якщо ви маєте необхідність скласти іспит на знання української мови, але відчуваєте потребу стати більш впевненими у своїх знаннях, запрошуємо вас пройти освітній курс з української мови. Він побудований з урахуванням програми іспиту, розробленої Національною комісією зі стандартів державної мови. Курс стартує 13 вересня і передбачає вісім занять. Будемо раді вам допомогти! Довідки та запис за тел.: 32-18-30; 099-31-58-133.

 • Хочемо жити в Херсоні!

  Детальніше..

 • Третій фестиваль «ХатаФест»

  Усіх шанувальників українського мистецтва з різних куточків соборної України і не тільки ми запрошуємо в період з 28 червня до 24 серпня 2021 року взяти участь у Третьому мистецькому online-фестивалі «ХатаФест». Усі подробиці ви знайдете за посиланням.

  Детальніше..

 • Літні пригоди в бібліотеці: новий іміджевий проєкт для бібліотек

  З видумкою та креативно бібліотеки області організовують змістовне літнє дозвілля своїх користувачів. Для поширення оригінальних напрацювань бібліотекарів Херсонщини Гончарівка започаткувала новий регіональний іміджевий проєкт «Літні пригоди в бібліотеці, або Бібліотечне рандеву», що триває з 12 липня до 30 серпня 2021р. Ви проводите цікаві заходи для мешканців громади? Знімайте невеличкі відео (до 100 сек), надсилайте їх на адресу науково-методичного відділу Гончарівки nmo.libks@gmail.com Ми розміщуємо ваші відеороботи на нашій сторінці в Facebook. Найкращі будуть відзначені в вересні 2021р. під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

 • Проведіть вихідні цікаво!

  У Гончарівці всі бажаючі можуть цікаво і з користю провести час на вихідних: вивчити англійську і вдосконалити знання рідної мови, послухати лекції з історії та відвідати цікаві презентації книжок херсонських письменників. Можливо, вам припадуть до душі різноманітні тематичні екскурсії бібліотекою та містом? А на творчому майданчику «Maker Space» ви втілите свої мрії: намалюєте 3D-ручкою плоскі або об`ємні фігури, виготовите за допомогою плотера ексклюзивні листівки тощо. Тож переходьте за посиланням та обирайте відпочинок на свій смак!

  Детальніше..

 • «Бібліотека під хмарами»: Гончарівка стає ще ближчою до херсонців!

  Друзі, наша книгозбірня продовжує призначати вам побачення у найпопулярніших місцях Херсона. Так проходить наш літній проєкт «Бібліотека під хмарами-2021», під час якого усі бажаючі мають нагоду ближче познайомитися з Гончарівкою та її можливостями. Кожна наша зустріч – тематична та різнопланова. До вашої уваги – корисна література, конкурси і вікторини, дитячі майстер-класи та ігри, краєзнавчі мініекскурсії центром Херсона, екологічні воркшопи, розіграші безкоштовних сертифікатів на відвідування бібліоактивностей. Чекаємо на вас! Де? Слідкуйте за нашими анонсами та дізнавайтеся про наступне місце зустрічі!

 • Фабрика «Hand Made»

  В‎ідділ мистецтв запрошує на майстер-класи з різних технік сучасного або традиційного декоративного мистецтва: різноманітні види паперового конструювання (папертоль, торцювання, аплікація, квілінг, тощо); кавовий живопис; виготовлення текстильних іграшок (вироби з фетру, ляльки-мотанки); в’зання. Ви дізнаєтеся багато цікавих фактів, ознайомитесь з історією виникнення, сучасним удосконаленням технік декоративного мистецтва та відповідною літературою, яка зберігається у фонді відділу. Прохання попередньо зареєструватися за тел.: (0552) 26-16-87; (095) 924-16-33.

 • Виховуємо любов до читання змалку

  Сьогодні друковані книги втрачають свою популярність. І дорослі, й діти радше надають перевагу відпочинку за комп'ютером, ніж за книгою. Та й по необхідну інформацію частіше звертаються до Інтернет-служб, ніж до бібліотеки. Але любов до книги, начитаність, літературний смак – це показники культурної, загально розвиненої особистості. Тож варто змалку долучати дітей до світу книг. Як це робити? Бібліотекарі Гончарівки готові допомогти батькам в цьому і пропонують разом виховувати любов дітей до читання. Тож скористайтеся цікавими пропозиціями!

  Детальніше..

 • Літературний конкурс «Хочемо жити в Херсоні»

  Ви любите Херсон і бажаєте про це розповісти? Хочете поділитися спогадами, історіями чи враженнями про своє улюблене місце на Херсонщині? Відчуваєте в собі письменницький талант? Тоді запрошуємо спробувати свої сили на літературному конкурсі «Хочемо жити в Херсоні», який запроваджує Херсонська торгово-промислова палата разом із партнерами. Прийом конкурсних робіт триватиме до 1 жовтня 2021 року, твори-переможці, відібрані за рішенням журі, будуть опубліковані у вигляді літературного збірника, урочиста презентація якого запланована на вересень 2022 року (у рамках святкування 150-річчя Гончарівки). Положення – за посиланням.

  Детальніше..

 • Створи улюблену іграшку

  У постійних відвідувачів наших майстер-класів вже зібралася ціла колекція іграшок. Там є папужки та рибки, восьминіжки та морські коники. Кого б іще нам хотілося поселити в цю компанію? Чому б не динозавриків?! Тим більше, що тут таке різноманіття для фантазії: великі та маленькі, травоїдні та хижаки. А щоб встигнути пошити декілька іграшок і всі бажаючі змогли потрапити на майстер-клас, він цього разу буде складатися з двох занять. Отже, запрошуємо пошити свого улюбленого фетрового динозаврика 1 та 8 серпня о 13.30. Заняття будуть проходити в Центрі екологічної інформації (ІІІ поверх книгозбірні).

 • «Easy English for Kids» запрошує

  Розмовний клуб «Easy English for Kids» знову чекає дітей віком від 6 до 10 років на веселі заняття з англійської мови. Мета клубу – залучити дітей до спілкування англійською з раннього віку, зробивши навчання пізнавальним та невимушеним. Заняття проводитимуться щонеділі об 11.00. Чекаємо на вас у відділі документів іноземними мовами (ІІІ поверх). Деталі за тел. 32-18-30.

  Детальніше..

 • На шляху до поставленої мети

  Чому в умовах економічної нестабільності одні бізнесмени процвітають, а інші – занепадають? Які риси відрізняють лідерів, що успішно долають негативні обставини, від тих, хто не може впоратися з негараздами? У пошуках відповідей на ці запитання «компасом» для вас стане цей проєкт. Білл Гейтс, Марвін Бауер, Стів Джобс, засновники Amazon, Facebook, Google та інші – саме їх історії допоможуть зробити несподівані висновки на шляху до поставлених цілей. Перейнявши досвід успішних людей, водночас не втративши себе як особистість, ви наблизитеся до справжніх перемог та досягнень; дізнаєтеся аргументи на користь важливості мотивації та вміння доводити справи до кінця; познайомитеся з головними принципами ведення бізнесу в несприятливих умовах тощо.

  Детальніше..

 • Артмандрівка Україною

  Подорожувати люблять усі, тому ми продовжуємо нашу артмандрівку Україною. І наступною після Херсона зупинкою стане славетний Львів! У місті Лева ніби потрапляєш у казку: вузькі вулички, облямовані старовинними будинками, та незабутні аромати кращої львівської кави... Це місто, яке неможливо забути і яке назавжди залишається в серцях тих, хто хоча б раз побував тут. Пропонуємо доторкнутися до його славетної історії та яскравого сьогодення у нашій новій віртуальній виставці.

  Детальніше..

 • Продовжуйте термін користування виданнями в онлайн-режимі!

  Продовжити термін користування виданнями, взятими у фонді відділу абонемента, тепер можна і в онлайн-режимі! Для цього вам необхідно відсканувати своїм смартфоном qr-код, перейти за посиланням у Viber та приєднатися до спільноти «Абонемент Гончарівки». Надішліть працівникам бібліотеки повідомлення, де треба зазначити ваше ім'я та прізвище, номер читацького квитка та книги, термін користування якими необхідно продовжити. У цій же спільноті ви можете заздалегідь замовити необхідну літературу. Якщо ви ще не перереєстрували свої читацькі квитки, ласкаво просимо до Гончарівки!

 • Таємниці літературних шедеврів

  У кожної книги, як і в людей, є свій день народження, і багато відомих творів у 2021 році відзначають ювілей. Ми любимо отримувати подарунки у цей день, а для книг головне – мати розумного і вдячного читача. Тож проєкт «Історія однієї книги» розкриє таємниці створення відомих творів, їх долю та шлях до читача, що і стане найкращим подарунком для будь-якої книжки!

  Детальніше..

 • «Сторінками херсонських газет»

  Якщо вас цікавить минуле рідного краю та нашого міста і що про це писали місцеві періодичні видання у XIX – на початку XX ст., тоді пропонуємо вам відвідати наш віртуальний проєкт «Сторінками херсонських газет». Базою створення проєкту є місцеві періодичні видання, які друкувались у м. Херсоні у цей період і до сьогодні турботливо зберігаються у фондах нашої книгозбірні. Як жили херсонці наприкінці XIX – початку ХХ ст., чим захоплювались, як святкували, які курйози з ними траплялися – про все це ви дізнаєтесь під час перегляду першого випуску мінідайджесту «Курйози в історії Херсона».

 • Обираємо здоров'я!

  Головний стандарт краси – це здоров'я. Сьогодні існує величезна кількість книг про здоров’я та здоровий спосіб життя, правильне і раціональне харчування. Але як серед такого розмаїття обрати найкращу літературу? Щоб вам допомогти в цій нелегкій справі, ми започатковуємо проєкт «Обираємо здоров’я», де представляємо найкращі книги про здоровий спосіб життя, які дозволять дізнатися справжні його секрети, різні методики і системи, а отже – змінити себе на краще.

  Детальніше..

 • Послуги в режимі онлайн

  Потрібно підготувати повідомлення, написати статтю чи дібрати список літератури до наукової роботи? Відділ наукової інформації та бібліографії завжди до ваших послуг! Допоможемо дистанційно! Довідки за тел.: 32-18-30 та (099) 31-58-133.

 • Майстер-класи на «Maker Space»

  Творчий майданчик «Maker Space» запрошує на майстер-класи з використанням 3D-ручки та плотера «Silhouette CAMEO 3». Малювання 3D-ручкою плоских або об'ємних виробів – відмінний спосіб розважитись і порадувати дорогу людину оригінальним подарунком. А за допомогою плотера можна виготовити яскраві листівки, які також стануть чудовим презентом! Якщо бажаєте зробити щось прекрасне, затишне та творче своїми руками – ми допоможемо втілити вашу мрію. Майданчик чекає вас у відділі обслуговування користувачів (IV поверх). Тел.: (0552) 22-44-30.

 • Курси комп’ютерної грамотності

  Почуваєтеся невпевнено у сучасному світі цифрових технологій та гаджетів? Бажаєте перейти на нову сходинку особистої інформаційної грамотності? Тоді завітайте на навчання до Інтернет-центру бібліотеки. У «Школі інформаційних технологій» ви зможете освоїти персональний комп'ютер з «нуля»: оволодієте навичками роботи з операційною системою Windows, програмами з пакету Microsoft Office, а також різноманітними сервісами мережі Інтернет та іншим «софтом» для впевненого повсякденного використання. Детальна інформація та попередній запис за телефоном: (0552) 26-16-86.

 • Клуб «КЛІО» запрошує!

  Шановні херсонці! Щиро запрошуємо вивчати історію України та краю разом із нами! Клуб любителів історії «КЛІО» – це: лекції з історії від залюблених у свою справу фахівців; презентації цікавих книжок; незабутні історичні вечори; участь у польових дослідженнях; жваве та змістовне спілкування; щира атмосфера. Засідання відбуваються кожен другий і останній четвер місяця о 16.00 у відділі наукової інформації та бібліографії (ІІІ поверх). Слідкуйте за анонсами!

 • Видання з питань політичних і філософських наук

  Збірник наукових праць, в якому висвітлено актуальні проблеми методології політичних і філософських наук. На сторінках видання розглядаються актуальні проблеми філософської і політичної теорії та історії; аналізуються стан розвитку політичної науки і сучасні теоретико-методологічні напрями дослідження політичних процесів та інститутів в Україні. Збірник висвітлює форми і особливості розвитку сучасних філософських напрямів дослідження природи та суспільства, актуальні проблеми соціогуманітарних вимірів буття людини; інформує про події наукового життя в Україні; подає рецензії наукових праць і підручників із філософсько-політологічної тематики. Запрошуємо до знайомства зі збірником у секторі періодичних видань відділу обслуговування користувачів (ІV поверх).

 • Проєкт «Дебют у Гончарівці» триває!

  Бажаєте презентувати першу авторську книгу, фотовиставку, виставку картин чи власний фільм? Можливо, вам кортить поділитися прем’єрою свого музичного твору, кліпу або театральної вистави? Усе це ви зможете зробити у Гончарівці в рамках нового проєкту! Якщо відчуваєте у собі сили креативної особистості і маєте певні здобутки в галузі культури Херсонщини, знаєте таких людей у своєму місті чи селі, – ласкаво просимо! Попередньо необхідно лише заповнити анкету претендента на участь (тисніть на «Детальніше»), надіслати її на електронну пошту olihounb@gmail.com і дочекатися відповіді від керівника проєкту.

  Детальніше..

 • А ви знаєте всі українські пам'ятки?

  Знайдіть трохи вільного часу і приділіть хвилину невеликому розумовому тренуванню, адже ми саме підготували для вас цікаву онлайн-вікторину «Як добре ви знаєте українські пам'ятки?». Правильність відповідей можна перевірити після проходження опитування. Тож давайте разом використаємо набуті знання, а раптом ви на якесь питання відповісте неправильно, заповнити прогалини в пам'яті обов'язково допоможе похід до Гончарівки!

  Детальніше..

 • Шановні любителі історії Херсонщини!

  Відкриваючи для себе рідне місто, ми все більше захоплюємося та зачаровуємося ним. Мандруючи добре знаними вулицями, ми замислюємось над тим, що колись тут мешкали відомі особистості, які відіграли важливу роль у розвитку нашого міста. Та чи зберегли своє першочергове призначення деякі будівлі? Запрошуємо це перевірити, пройшовши онлайн-вікторину «Старовинні будівлі Херсона», яка, сподіваємось, розбудить вашу цікавість і спонукатиме до дослідження. Бажаємо успіху!

  Детальніше..

 • Проєкт «Цікава історія»

  Ви досі не знаєте про модні тенденції старого Херсона, його кримінальне минуле, відомих винахідників, пов’язаних з нашим краєм? Все таємне і нерозгадане вас захоплює? Ви полюбляєте переглядати відео та мультимедійні презентації? Тому проєкт «Цікава історія» саме для вас – розташовуйтесь зручніше й насолоджуйтесь переглядом першої онлайн-лекції «Мода в житті херсонців: погляд крізь призму часу».

  Детальніше..

 • Корисні статті

  Здоров’я – це справжнє багатство, яким, давайте будемо відвертими, ми з вами інколи нехтуємо. Стан нашого організму залежить передусім від нас самих. Кожному під силу правильно харчуватися, покращувати фізичну форму, керувати стресами, не курити, не вживати алкоголь чи інші психоактивні речовини. А підтримувати власні тіло та дух у гарній формі вам допоможе наш проєкт «Просто й доступно про здоров’я».

  Детальніше..

 • Літературні смаколики

  Дорогі користувачі! У проєкті «Літературні смаколики» ми зібрали найцікавіші книжки, які вже із захопленням прочитали самі й радимо їх вам! Читайте разом з Гончарівкою та залишайте свої коментарі! Будемо раді почути і ваші думки!

  Детальніше..

 • Ваша книга чи наукова стаття готові до друку? Але чогось не вистачає?

  Звичайно, індексу УДК та авторського знаку, згідно з вимогами ДСТУ 4861: 2007 Інформація та документація. Видання. Вихідні відомості (ISO 8:1977, NEQ; ISO 1086:1991, NEQ; ISO 7275:1985, NEQ).
  Прямуйте у відділ каталогізування книгозбірні. Спеціалісти допоможуть вирішити це питання. І ваша публікація отримає все необхідне.
  Для визначення індексу УДК необхідно надати титульний аркуш та його зворот з розширеною анотацією і ключові слова до публікації.
  Ми гарантуємо вчасне і якісне виконання запиту.
   
  Послуга платна.
  Термін виконання запиту – 1 година.
  Контакти:
  Відділ каталогізування – (0552) 26-16-85.
  Понеділок-п’ятниця – 8.30-17.00.

 • Сервіси МБА та ЕДД

  Ви цікавитесь книгою, але її немає у Гончарівці? Пишете курсову, дипломну, кандидатську чи іншу роботу, та наших фондів недостатньо? Тоді вам стануть у нагоді міжбібліотечний абонемент та електронна доставка документів. Ми допоможемо вам отримати літературу з інших бібліотек України швидко і зручно!

 • Гра «Світ громад»

  Якщо ви – підприємець або плануєте ним стати, політичний діяч чи активіст, колишній школяр чи студент, працівник муніципалітету – запрошуємо вас пограти у командну симуляційну гру «Світ громад». Це не просто гра, а, насамперед, кооперативна стратегія, яка представлена у формі соціального симулятора. Ігрові ситуації та події, з якими ви стикнетеся, максимально наближені до сучасних українських реалій. Перемогти у грі наодинці неможливо – лише командою. Чекаємо на вас у відділі обслуговування користувачів (IV поверх). Попередній запис за тел.: (0552) 22-44-30.

 • Фотопроєкт «Photo Stream»

  Для того, аби довести, що бібліотека – це вир емоцій та яскравих подій, а всередині ніколи не буває порожньо, кипить життя та господарює гарний настрій, ми продовжуємо наш фотопроєкт «Photo Stream».

  Детальніше..

 • Правопросвітницький проєкт «Я МАЮ ПРАВО!»

  Реалізується загальнонаціональний правопросвітницький проєкт «Я МАЮ ПРАВО!». Мета проєкту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві, що забезпечить сталий розвиток України як сучасної правової демократичної держави.

  Детальніше..

 • Заявка на проведення заходу

  Ви – соціально активні, комунікабельні та бажаєте організувати у стінах нашої бібліотеки захід, що зацікавить дорослих чи маленьких мешканців і гостей нашого міста? Ми відкриті для всіх та з радістю співпрацюємо з організаціями та особами, що пропонують нові творчі ідеї! Відтепер пропозиції щодо співпраці можна надіслати, скориставшись формою «Заявка на проведення заходу», розміщеною під кнопкою «Звертайтеся» у верхньому меню сайту. Чекаємо на цікаві пропозиції!

  Детальніше..

 • Бібліотека українського воїна

  Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнській акції "Бібліотека українського воїна".

  Детальніше..

Видатні постаті та події України

14.07.2021
Василь Васильович Хижняков
Василь Васильович Хижняков народився 14 липня 1871 року в сім’ї міського голови м. Чернігова Василя Михайловича Хижнякова. У 1889 році Василь Васильович закінчив гімназію і вступив до імператорської військово-медичної Академії, яку закінчив в 1895 році, але за те, що його визнали «неблагонадійним»... Детальніше
14.05.2021
Василь Семенович Стефаник
«Як безумний, бреду хмарою своєї фантазії. Сто раз розпускаю сили своєї душі, аби далекими світами відшукали мені щастя моє». У 28-річному віці він уже був відомим письменником, знаним, шанованим у радянській Україні, із пенсією від радянської влади, не заборонений у радянський час, але... Детальніше
26.04.2021
35-та річниця Чорнобильської катастрофи
Помилка…тривога… страх…паніка… вибух. 26 квітня 1986 р. о 01:23 відбувся вибух на Чорнобильській АЕС. Прип'ять припинила своє існування як місто. Як це сталося? Адже електростанція не мала поломок, на підприємстві працювали компетентні співробітники і все, начебто,... Детальніше
14.03.2021
Варич Євдокія Федорівна
Народилася Євдокія Федорівна Варич 15 березня 1921 року в с. Павлівка Кобилянського району Полтавської області. Закінчила Дніпропетровську фельдшерську школу. Трудову діяльність почала медсестрою пологового будинку м. Дніпродзержинська у 1939 році. А невдовзі вже була в лавах Червоної Армії. Доля... Детальніше
08.03.2021
Георгій Іванович Нарбут
«Мазепинець полку Чернігівського, Глухівської сотні, старшинський син, гербів і емблем живописець». Підпис під родинним гербом (1912) 9 березня відзначають річницю не лише від дня народження Тараса Шевченка. Цього дня також згадуємо про іншого видатного українця – Георгія Нарбута.... Детальніше

Наші партнерські проєкти та webпроєкти

Календар подій

       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день