Головна Про бібліотеку Бібліотека сьогодні

БІБЛІОТЕКА СЬОГОДНІ


КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР – один з найбільших інформаційних та культурних центрів південного регіону України. Щорічно послугами книгозбірні користуються до 40 тис. мешканців міста й області. Одночасно в читальних залах можуть обслуговуватися більше 600 читачів, взяти участь у масових заходах ще близько 300. До їх послуг фонд обсягом майже 1 млн. документів, в якому представлені видання 45 мовами світу. Книгосховище бібліотеки розраховане на зберігання 1 млн. 200 тис. томів.

З метою підтримки діяльності бібліотеки, лобіювання її інтересів в 2002 році розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації створено Почесну Піклувальну раду. 

фонд краеведческого отделаВ бібліотеці зберігаються різні види творів друку: книги, періодичні та інформаційні видання, ноти, видання матеріалів образотворчого характеру. Крім того, є фонд грамплатівок, компакт-дисків, діафільмів, слайдів, кіно- та відеофільмів. Зберігаються також рукописи, мікрофільми, дискети та СD-ROMи.
Найбільш цінна частина книгозбірні – фонд краєзнавчих видань, місцеві видання, колекції книг, сформовані за різними ознаками. До них належать видання з автографами авторів; книги гражданського друку; прижиттєві видання творів діячів науки, культури і літератури; зібрання мініатюрних видань; взірці поліграфічного мистецтва.
компьютерный центрМатеріально-технічна база, сучасні засоби внутрішнього і зовнішнього зв'язку, засоби звукової і візуальної інформації, комп'ютеризація більшості бібліотечно-бібліографічних процесів забезпечують якісно новий рівень організації роботи.
Сьогодні в бібліотеці завдяки фінансовій підтримці Посольства США в Україні, Міжнародного фонду "Відродження", Міжнародного благодійного фонду "FORCE", Посольства Королівства Норвегії в Україні, Канадсько-українського товариства приятелів України і співробітництву з міжнародними та вітчизняними громадськими організаціями створено і успішно працюють: Інтернет-центр та інформаційно-ресурсний центр "Вікно в Америку" ім. Дж. П. Джонса, Канадсько-український бібліотечний центр і Центр обслуговування людей з особливими потребамиЦентр європейської інформації та Центр екологічної інформації, а також Регіональний інформаційний центр. Завдяки допомозі партії "Єдиний центр" в читальній залі бібліотеки відкрито комп'ютерний центр, де читачі мають можливість безкоштовно здійснювати пошук необхідної інформації в мережі Інтернет.

Співробітниками бібліотеки реалізовано краєзнавчий інтернет-проект "Херсонщина: час, події, люди", а також проект по створенню Регіонального інформаційного порталу "Арткавун", на яких висвітлено різнобічну інформацію про Херсонський край. Активна співпраця бібліотеки з міжнародними організаціями та благодійними фондами сприяє впровадженню нових проектів. Наразі завершений, але з 2010 року реалізовувався масштабний проект "Глобальні бібліотеки. Бібліоміст. Україна", в рамках якого на базі книгозбірні відкрито Навчальний регіональний центр для усіх бібліотечних працівників області.

wi-fi в бібліотеціЗначна увага приділяється створенню комфортних умов для роботи читачів. Затишні читальні зали, сучасний інтер'єр, зручні меблі, наявність автоматизованих робочих місць для доступу до електронних баз даних бібліотеки забезпечують читачам умови для ефективної роботи і відпочинку. До послуг користувачів студія звукозапису, лінгафонні кабінети, Wi-Fi. Фахівці бібліотеки на замовлення читачів надають консультації, а також послуги з ксерокопіювання, сканування та запису інформації на електронні носії. Для відпочинку користувачів також з'явилась нова велика релакс-зона у відділі обслуговування користувачів (4 поверх), де можна відпочити у зручних м'яких креслах за переглядом цікавих телепередач або погортати сторінки модних журналів.

Для наймолодших читачів діє бібліосалон "Казковий диванчик", в якому батьки можуть залишити свою дитину під наглядом бібліотекаря, доки вони будуть працювати з фондом бібліотеки. Крім того, на замовлення шкіл, дитячих таборів у бібліосалоні проводяться театралізовано-розважальні заходи.

Для творчої молоді зі спільними ідеями та поглядами існує проект «Арт-підвал», в рамках якого проходять сучасні заходи: розважальні програми, рок-вечірки, виставки сучасного мистецтва, молодіжні тусовки.

Пропонуємо до послуг читачів також: літературне об'єднання "Кулішева криниця", "Літературна вітальня", клуб любителів мистецтв "Ліра", клуби "Свіжий погляд", "Парус надії", "Елінг", "Дивослово", "Кліо", "Кобзар", "Talk club", "Ракурс", "Легко вивчати таку складну німецьку", музейну кімнату "Гончарівська вітальня". Вже декілька років поспіль реалізовується проект "Безкоштовні курси української мови" та багато інших проектів і засідань клубів та студій. Бібліотека регулярно запрошує мешканців та гостей міста відвідати виставки (книжкові, художні та фотовиставки), літературно-музичні вечори та інші культурно-мистецькі заходи. Для всіх бажаючих проводяться екскурсії бібліотекою, в програму яких входить відвідування "Музею книги" та знайомство з новинками літератури.

Також кожен бажаючий має змогу долучилися до проекту екскурсій нового покоління «Міфи та бувальщини міста "Річкової зірки"».

Книгозбірня впроваджує проект "Виїзний абонемент", який надає можливість скористатися бібліотечними послугами безпосередньо на робочому місці користувача.

До послуг користувачів новітні технології: 3D сканер та 3D принтер, інтерактивний столик, творчий майданчик Maker Space. І багато-багато іншого – цікавого, пізнавального та необхідного сучасній людині!

Календар подій

  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24252627
282930    
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день