Нещодавно у всьому світі відзначали Хелловін – свято, що прийшло до нас із Великобританії. Але мало хто знає, що в давнину у нас існував свій Хелловін – «Велесова ніч». Люди вірили, що в цей час духи спускаються на землю. Але якими б не були корені цього свята, традиція одягати страшні та містичні костюми стає все більш популярною в Україні.
Наша книгозбірня вже традиційно долучається до святкування. «Хелловін у Гончарівці – 2017» зібрав різних учасників – старшокласників, маленьких дітей та їхніх батьків.
На початку заходу учасникам розповіли про історію Хелловіна. Зі святом всіх привітала Домініка Домбровська, виконавши пісню «Хочу пустувати». Далі кожен міг обрати заняття до смаку і взяти участь у різних майстер-класах. Малечі з батьками цікавіше було створювати «Ліхтар Джека» із гарбуза. Школярі охоче малювали 3D-ручками, зробивши мініатюрні гарбузи з пластику. Дівчата ж відвідали майстер-клас із креативного мейкапу в стилі Санта Муерте. Взагалі, кожен, хто прийшов без містичного образу, за бажанням міг отримати елементи костюму та макіяж, також взяти участь у фотосесії від фотографа-вампіра.
Діти залюбки брали участь у конкурсах та іграх. Учасники написали свої власні вірші про вампірів та зомбі на задані рими, а також змагалися зі швидкісного переодягання у святкові костюми надприродних істот. А за склянкою «кривавого напою» – каркаде – грали у «Зіпсований телефон» за тематикою Хелловіну.
А ще цьогорічний захід був не зовсім звичайним, бо вечірку присвятили й питанням екології. Поговорили про те, що не треба викидати святковий хелловінівський декор, а краще зберегти його і використати знову. Наприклад, паперові кажани, якими був прикрашений Екоцентр, де відбувалося дійство, вже використовувались минулого року. А «ліхтарі Джека» можуть перетворитися на смачну гарбузову кашу. Ведучі в «екологічних» образах сатира та лісового ельфа нагадали учасникам, як важливо здавати використані батарейки до спеціальних пунктів прийому, адже просто викинуті на смітник, вони дуже шкодять природі. Крім того, частина заходу проходила у напівтемряві при світлі свічок – і таємничо, і електроенергію зекономили.
Тож свято пройшло змістовно та весело. Учасники залишилися задоволені та забажали ще не раз повернутися до бібліотеки.