Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Галина Кирпа «Мій тато став зіркою»

This material is in Ukrainian

14.01.2021 09:19

Як правильно говорити з дитиною про війну? Як пояснити їй, чому тато ніколи не повернеться додому? На ці питання немає однозначної конкретної відповіді, але про них варто говорити.

«Мій тато став зіркою» – книга для дітей, але піднімає вона складну і серйозну життєву тему. Тут немає вигаданих замків, принців та магічних істот. Тут лише життєва правда – бомбосховища, Майдан, Щастя, танки, біженці. А ще – багато любові та сімейного тепла.

«Я писала цю книжку дуже довго, –  говорила Галина Кирпа в одному з інтерв’ю, –  понад рік. Розпочала роботу влітку 2014 року, після тих страшних подій на Майдані. Коли ми ховали наших героїв, там, на площі, були також мами з дітками. Серед них стояла одна дівчинка, очі якої я запам’ятала назавжди… І героїня моєї книжки – така ж дівчинка. Я намагалася уявити, що ж відбувається у душі дитини, тато якої не повернувся додому, а лежить у домовині. Мабуть, тому, що я сама часто відчуваю себе дитиною, я відчула сльози тієї дівчинки».

Цікава річ, діти та дорослі абсолютно по-різному сприймають описану історію. Малеча вірить у можливість зустрічі з татом-зіркою, а більшість дорослих читачів, своєю чергою, не можуть стримати слів.

Книга вражає своєю щирістю. Головна героїня та її друг Павлусь ще такі маленькі, але так серйозно розмірковують про недитячі теми.

«І от хто додумався називати танки «Тюльпанами», «Акаціями», «Гвоздиками»?!.. Ось виросту і зроблю так, щоб на світі не стало ні танків, ні градів, ні гармат…»

А ще видання має просто неймовірне поліграфічне оформлення. Тут і яскрава цупка обкладинка, і якісний папір сторінок, і великий шрифт. А ще –дивовижні малюнки, створені Оксаною Булою. Вони ніби намальовані «пастелькою», яку так любили  маленька героїня та її тато.

Ця книга не подарує вам гарній настрій, не розважить веселою історією, але вона зробить набагато більше. Ця коротенька розповідь  навчить дорослих говорити з дітьми на важкі та подекуди неприємні теми, покаже, як малеча реагує на події сучасного світу та як переживає втрати. Маленькі читачі, своєю чергою, зрозуміють, що таке громадянський обов’язок  та чого вартує війна для кожного з нас.

Автор відгуку: Анастасія Козак

Comments

Only registered users can comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031