Home Новини Им суждено было выжить…

Їм судилося вижити…

12.05.2015 07:47

На жаль, не всім вдалося пережити страшний час, коли в Німеччині та Європі панував націонал-соціалізм, який називали «коричневою чумою» 20-го століття. На боротьбу з нею встали діячі літератури, живопису, філософи і всі небайдужі європейці. Багато хто з них був вимушений емігрувати, декого було відправлено до таборів смерті і страчено. Разом з учнями 9-б класу школи № 27 і їх викладачами ми згадали лише декількох, хто боровся з ідеологією націонал-соціалізму за допомогою слова, живопису і пісні. Одному з них, Антуану де Сент-Екзюпері, судилося загинути в боротьбі з фашизмом. Але ті, хто вижив, до останніх днів свого життя нагадували світу про страшні злодіяння фашизму. Поетеса Неллі Закс, лауреат Нобелівської премії з літератури, художник Отто Дікс, співачка Едіт Піаф не мовчали, вони творили та їх творчість допомогла вижити багатьом, хто був у біді або у відчаї.

Їх вірші, пісні, картини надихали людей і допомагали пережити дуже складні часи. Вірші Неллі Закс і картини Отто Дікса стали вічним нагадуванням нам, тим, хто живе вже в 21-му столітті про те, що не можна допустити повторення цих подій. Прикладом тому є картини О. Дікса.

Але ми не лише слухали вірші і пісні, ми ще і створювали власні образи до поезії Н. Закс, а  в кінці зустрічі наші гості спробували створити свої образи, що їм запам'яталися або вразили їх, з уламків посуду, кольорового паперу і пластиліну. Дуже приємно, що багато хто з  дітей вибрали образ Маленького принца, хлопчика з твору А. де Сент-Екзюпері. Напевно тому,  що всім хочеться жити в щасливому і безтурботному дитинстві. Саме за це і боролися наші діди на фронтах 2-ої світової війни – за наше мирне дитинство. Дякуємо колективу школи № 27 за участь в заході і сподіваємося на нові зустрічі.

Сектор обліку користувачів

Calendar

1 2 3 4 567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день