Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00
Part`s menu

Конкурси, програми

Бібліотеки Херсонської ЦБС значно активізували свою проектну діяльність.
Розроблені нові і оновлені вже діючі цільові програми діяльності бібліотек-філій Херсонської ЦБС. Бібліотека-філія №9 працювала в рамках програми створення та діяльності правового бібліопункту "Лабіринти права", основною ідеєю якої є місія бібліотеки як координуючої ланки між читачами мікрорайону та правовими соціальними структурами, а також органами місцевої влади. У межах роботи з гендерних питань нею розроблено проект "Права жінок у світі", який включає 11 розроблених у вигляді доповідей питань. Сонячна бібліотека-філія тісно співпрацює зі загальноосвітньою школою №43, тому її програма на допомогу навчально-виховному процесу загальноосвітнього навчального закладу стверджує роль і місце книгозбірні як інформаційного і дозвільного центру на селі. Бібліотека-філія №1 продовжувала діяльність у рамках програми сімейного читання "Книга. Сім'я. Бібліотека.", Центральна бібліотека для дітей - "Твори добро, даруй надію", бібліотека-філія №3 - "Тандем - імідж публічної бібліотеки", бібліотека-філія №7 - "Робота з дошкільнятами".
Разом з Херсонською міською Радою, її виконавчим комітетом, Херсонською громадською організацією "Розвиток" була створена і впроваджена в роботу Херсонської ЦБС інформаційно-моніторингова система (ІМС) "Вектор самоврядування", метою якої є донесення до громади міста інформації про те, як працює і як може працювати система місцевого самоврядування, надати можливість висловлювати свою оцінку її ефективності.
В межах обговорення питань щодо створення інформаційно-маркетингової системи "Вектор самоврядування" були проведені:
• фокус-група "Формування інформаційно-моніторингової системи "Вектор самоврядування"
• круглі столи "Органи самоорганізації населення - практика вирішення сучасних завдань самоврядування та завдання розвитку";
• "Механізм інформаційної взаємодії влади та громади";
• "Як найбільш ефективно довести до громади міста інформацію про місцеве самоврядування?".
До участі в круглих столах були запрошені представники постійних депутатських комісій, заступники міського голови, начальники управлінь та відділів виконавчого комітету, представники громадських організацій, бібліотек, засобів масової інформації
• Проведені засідання Громадської ради при міському голові "Концепція ІМС "Вектор самоврядування"
• загальноміська науково-практична конференція "Вектор самоврядування"
• конкурс "Ідеї молоді - розвитку міста або Твоя ідея - супер!" за підтримки приватного підприємця Урсуленка О.А.
Тематичний спектр конкурсних робіт, які були представлені до розгляду, стосувався актуальних проблем, що пов'язані з розвитком міста: альтернативні джерела енергії, підвищення інтелектуального рівня молоді, модернізація паркових зон відпочинку, підтримка активної молоді у прагненні до розвитку молодіжного руху та молодіжної політики. Важливо, що ідеї були доведені до тих, від кого залежить їхня реалізація, переможці мали можливість розраховувати на підтримку та всебічне сприяння процесу досягнення своєї шляхетної мети.
Інформаційно-моніторингові системи "Вектор самовряду-вання" продовжували діяти у всіх структурних підрозділах системи: інформаційні стенди, виставки "Влада інформує", "Інформація для всіх", "Вектор самоврядування", папки-досьє про діяльність органів місцевого самоврядування, картотеки "Хто є хто?" Сільські та селищні бібліотеки встановили інформаційні зв'язки з Радами своїх населених пунктів, які на базі своїх бібліотек-філій організували громадські депутатські приймальні.
На офіційному сайті Херсонської міської громадської організації "Розвиток" було розміщено статтю - інтерв'ю завідуючої філією №23 про діяльність бібліотеки на ниві розбудови громадянського суспільства та її роль у житті нашого міста. Підсумком всіх заходів стала перша науково-практична конференція "Вектор самоврядування". До участі в Конференції були запрошені працівники бібліотек-філій.
Херсонська ЦБС провела загальносистемний конкурс "Рекламна діяльність бібліотеки": книгозбірні міста працювали над розробкою та оновленням своїх форм представництва: рекламно-інформаційних буклетів, плакатів-запрошень, рекламних оголошень - візиток, афіш, емблем, логотипів. Крім того, бібліотеки працюючи над своїм іміджем, застосовували різні рекламно-інформаційні заходи: дні відкритих дверей, акції милосердя, виступи у загальноосвітніх школах, середніх спеціальних учбових закладах, на класних годинах, батьківських зборах, брали участь у загальносистемних заходах та святах. Так, бібліотека-філія №3 оформила виставку-оголошення "Бібліотечні родзинки" та інформаційний екран "Сьогодні, завтра і завжди", а бібліотека-філія №6 оформила бібліотечний плакат рекламного характеру та альбом "Фотосторінки життя бібліотеки-філії №6", куточок читача "Інформаційна агенція". Бібліотека-філія №19 розробила два рекламно-інформаційних стенди "Наша бібліотека - храм знання" та "Корисна інформація для всіх".
Досвід рекламної діяльності бібліотеки-філії №23 було узагальнено у своєрідній "Скриньці - скарбничці рекламних цікавинок".
Бібліотеки Цюрупинської ЦБС взяли участь у І етапі районної акції "Знай і люби свій рідний Цюрупинський край". Акція проводилась з метою вивчення і наукового дослідження краю, формування національної свідомості, виховання поваги до історії й культури рідного краю, розвитку творчих здібностей особистості на основі місцевих традицій народного та професійного мистецтва.
В бібліотеках-філіях організовані і проведені: краєзнавчий диліжанс "Пройдемось вулицями нашого селища", літературний калейдоскоп "Про херсонський рідний край, друже, прочитай", екокруїз "Заповідними стежками Херсонщини", виставка-вікторина "10 чому про наше село", бібліокалейдоскоп "Великі письменники, які жили та працювали на Херсонщині", День села "Моє рідне село".
 

Calendar

     1 23
4 5 6 7 8910
11 12 13 14 151617
181920 21 222324
25 26 27 28 29 3031