Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00
Part`s menu

Популяризаторська діяльність бібліотеки

Відкриття відділу мистецтв на абонементі центральної бібліотеки Каланчацької ЦБС стало справжньою подією. Тепер вся література з питань мистецтва, всіх видів та жанрів розміщена в одному відділі, оформлені розгорнуті тематичні полиці, перегляди літератури. Проведено урочисту презентацію відділу та організовано персональну виставку народної вмілиці вишивальниці Г. Г. Возної - учасниці виставки народних умільців Херсонщини в Експо-центрі м. Києва під назвою "Її душа прекрасного шукала". Бібліотека проводить велику роботу з талановитими людьми краю, вони є частими гостями бібліотеки. Створено Буклет "Творці краси Каланчацького краю", який розміщено на сайті ЦБС. Організовано та проведено персональні виставки - презентації місцевих народних умільців: "Живи, кринице доброти" - виставка самобутнього майстра різьбляра Василя Криворучка, бібліотекаря за фахом, учасника художньої самодіяльності, ветерана праці, людини активної життєвої позиції та "Доторкнутись до вишивки серцем" - виставка вишиванок Наталі Жабіцької. Наталя Тимофіївна Жабіцька - головний лікар районної лікарні знаходить час займатись улюбленою справою, її вишиванки надзвичайної краси, декілька з них прикрашають оселі жителів навіть дальнього зарубіжжя.
В період курортного сезону - літо 2007 книгозбірнями Каланчацької ЦБС було активізовано роботу по обслуговуванню відпочиваючих в селах Хорли, Приморське та Роздольне. З цією метою щорічні планові відпустки завідуючих сільськими філіями були визначені на більш пізні строки. Бібліотеки обслуговували приїжджих відпочиваючих нарівні зі своїми односельцями. В сільських філіях були організовані пункти видачі книг підвищеного попиту з платного абонементу центральної бібліотеки, в книжки були вкладені тематичні рекламні буклети "Херсонщина туристична" та "Порт Хорли". Оформлені книжкові виставки та перегляди літератури, періодичних видань за темами: "Наш приморський край", "Ми завжди радо зустрінемо Вас", "Відпочиваючі - наші гості!", де були представлені матеріали про район, його минуле, сьогодення, плани на майбутнє, матеріали про можливості інтернет-центру Каланчацької ЦБС, режим його роботи та як туди потрапити, твори місцевих письменників та поетів, талановитих людей краю, пам'ятки, інші родзинки краю тощо. Для дітей відпочиваючих проводились невеликі масові заходи: літературні ігри, конкурси, вікторини, серпантини, години цікавих повідомлень та інші. Завідуюча Хорлівською філією Є. С. Юдіна вже п'ять років тому при бібліотеці організувала клуб юних художників "Палітра", цього року всі бажаючі діти відпочиваючих мали змогу спробувати свої можливості, або просто провести час в майстерні клубу. Багато відпочиваючих в період курортного сезону стали частими гостями Інтернет - центру центральної бібліотеки. Хто перевіряв свою поштову скриньку, хто одержував та надсилав листи рідним та друзям, інші спілкувались з близькими в режимі он-¬лайн, дехто цікавився політикою, новинами в країні та світі, погодою та рекламою товарів, інші, фанати Інтернету, просто приходили до інтернет-центру на годинку - другу "зависнути" чи скачати музику. Ці всі заходи благотворно впливають на створення позитивного іміджу Каланчацького району Херсонщини в країні та розвиткові фандрейзінгової діяльності.
В Велетенській сільській бібліотеці (Білозерська ЦБС) була оголошена акція "Розмовляю гарно українською", яка передбачала, що всі, хто переступає поріг бібліотеки, мають говорити гарною літературною українською мовою. В бібліотеці діє літературна світлиця, на засіданнях якої обговорюються нові українські видання, читається поезія українських авторів, проводяться презентації нових видань. В цій же бібліотеці діє дитячий колектив української пісні, який своїм співом прикрашає всі масові заходи, що проходять в бібліотеці та селі. Бібліотекар разом з читачами підготували театралізоване дійство "Обряд сватання за творами Квітки-Основ'яненка" і неодноразово представляли це видовище у своєму селі, а також виїзджали на запрошення жителів в сусідні села.
Бібліотеки Білозерського району проводять літературні свята, конкурси, вікторини. Так, в Понятівській сільській бібліотеці був проведений літературний вернісаж "Гордість нашого села " про місцевого поета Колісниченка Т. Запрошені односельці відкрили для себе в простій сільській жінці незвичайно талановиту й обдаровану поетесу, із захопленням вслуховувались в розмаїтий лет поетичних рядків. Аналогічний захід був проведений в Музиківській бібліотеці. "Вечір літературно-мистецького таланту мого села" - так називався захід, що проходив в цей книгозбірні. На вечір запрошені сім'ї, в яких батьки та діти захоплюються літературною творчістю. Було незвичайно приємно слухати, коли батьки читали поезію своїх дітей і навпаки.
Щемні відчуття та незабутні враження залишив у присутніх історико-культурний екскурс в минувшину "Світанок перед сонцем, зоря перед світом", який був проведений в с. Токарівці. В цьому селі відкрито, а вірніше відреставровано храм княгині Ольги. На сьогоднішній день цей храм є однією з пам'яток старовини в Білозерському районі. Силами меценатів він став діючим, відчинив свої ворота парафіянам свого та сусідніх сіл. Працівники клубу, бібліотеки підготували лірично-історичну оповідь про саму княгиню Ольгу, історію створення та функціонування храму, перегорнули сторінки історії свого села, згадали людей, які були причетні до відновлення цієї пам'ятки архітектури, читали легенди українського народу, історичні описи, співали українських пісень.
В центральній бібліотеці Чаплинської ЦБС відбувся круглий стіл на тему: "Роль неурядових організацій в наданні соціальних послуг населенню та їх співпраця з державними службами, що надають соціальні послуги". В заході взяли участь представники та спеціалісти райдержадміністрації - відділу внутрішньої політики, відділу у справах сім'ї, дітей та молоді, районного відділу внутрішніх справ, голова громадської організації "Суспіль¬на служба України", волонтерка корпусу миру Кера Хікс, голова Чаплинської районної організації "Успішна жінка" Тетяна Клімова, працівники ЦБС, громадські активісти. Виявивши найбільш гострі проблеми, які потребують активного позачергового вирішення. Не лише цей круглий стіл, а взагалі ЦБС є постійним партнером в роботі по участі в реалізації молодіжних проектів з громадською організацією "Успішна жінка". В роботі круглого столу взяла участь і голова громадської організації "Успішна жінка" Тетяна Клімова, яка інформувала про послуги, які надає громадська організація, роботу в проектах, партнерство організації, їхні можливості. Про співпрацю з неурядовими організаціями та її результативність розповів в діалозі голова профкомітету вчителів, депутат районної ради С. С. Поляков . Директор ЦБС А. Л. Жовнірчук поділилася досвідом співпраці з громадською організацією "Успішна жінка", розповіла про участь в молодіжних проектах та їх реалізації (проект "Громадські консультування"), в проекті щодо відпочинку та оздоровлення дітей в літній період, про клуби та гуртки за інтересами "Макраме", "Акторська майстерність", "Фотосправа," "Кінолекторій", про партнерство і участь у спільних заходах.
Про результати анкетування громадськості селища Чаплинка по виявленню найбільш гострих проблем, які потребують активного позачерго¬вого вирішення, розповіла А. Ращупкіна - менеджер проекту "Посилення третього сектору в Чаплинському районі" передано добірку літератури бібліотеці для створення куточка з питань "третього сектору". Учасники круглого столу прийняли рішення та закликали до активної співпраці з державними структурами щодо надання якісних соціальних послуг населенню та вирішення гострих проблем, якими переймається громадськість району.
Низку цікавих заходів до Дня незалежності провели працівники Радянської сільської бібліотеки Білозерської ЦБС. Одним з найцікавіших був конкурс авторського вірша "Наша земля - Україна", в якому взяли участь читачі різних вікових категорій, але поезія всіх об'єднала в одну велику мистецьку сім'ю. Для читачів молодшого шкільного віку був організований конкурс дитячого малюнка "Дітей України об'єднують мрії". Свято продовжувалось цілий день, а наостанок працівники клубу та бібліотеки організували великий музичний концерт.
Цікаві форми роботи запроваджує бібліотекар Загорянівської бібліотеки (Білозерська ЦБС). Ось, наприклад, тут був проведений віртуальний бібліо-міст, присвячений Дню Незалежності "Моє мале село та безкрайня Україна", під час проведення якого запрошені читачі мали змогу пізнати багато нового, поспілкуватись, запитати один в одного та представників влади про наболіле. Районною бібліотекою був проведений комплекс заходів до Дня Незалежності "За Україну я молюся". Майже тиждень в стінах книгозбірні демонструвалася книжково-ілюстративна виставка "Лише для тебе, Україно".
Вінцем бібліотечної роботи на честь Дня Незалежності України було влаштування виставки-експозиції творів народного прикладного мистецтва майстрів Білозерського району. Така виставка спочатку презентувалася під час святкування в районі, а потім її ж демонстрували на обласному святі. Щороку виставка поповнюється все новими й новими вишивками, виробами з дерева, металу, природного матеріалу. Бібліотекарі з великим вмінням дизайнерів та художників організовують надзвичайно різноманітні за змістом експозиції творів мистецтва та живопису, присвячених рідній Україні.
Особлива емоційна атмосфера панувала на масовому заході "Вервечка Бабиного Яру" у бібліотеці-філії №13 (Херсонська ЦБС), який був приурочений до Дня Перемоги. Через засоби виразності: декламацію віршів, виконання пісень, музичних творів - все це щиро сприймалося глядачем. Спогади про лихоліття війни - незгойна рана всіх поколінь, яка пам'ятає про довгу людську вервечку, що збігала з усього Києва і знайшла свій страшний кінець у Бабиному Яру.
В Херсонській центральній міській бібліотеці ім. Л. Українки було проведено історичний диліжанс "Вулицями старого міста" Присутні були запрошені у цікаву подорож легендарним краєм на історичному диліжансі, який зробив три інтелектуальні зупинки: "Персоналії", "Пам'ятники архітектури" та "Історичні населені пункти". Співробітник краєзнавчого музею архітектор Дяченко С. А., який піклується дослідженнями в області історії архітектури нашого краю, дуже цікаво і кваліфіковано розповів юнацтву про визначних історичних постатей, пам'ятники архітектури та населені пункти, а диліжанс-вікторина допомогла визначити ерудит-переможця, який отримав цінний подарунок. Інші учасники отримали заохочувальні призи.
Для людей похилого віку бібліотека є насущною потребою, вона згуртовує їх, відвідування книгозбірні, вибір книги, обговорення прочитаного стає розрадою в житті. Так, вечір духовної поезії та пісні "Молиться душа", години спілкування "Доброчинність - показник духовності", свята мудрості "Скроні вкрила сивина" (до дня людей похилого віку), які пройшли в бібліотеках Білозерської ЦБС, викликали в учасників відчуття соціальної повноцінності та причасності до добрих справ, суспільного визнання, поваги з боку оточуючих. Виникає теорія спілкування, яка поєднує думку зі словом, книгою.
Центром мистецтва стала для жителів бібліотека с. Дар'івки Білозерського району. Жителі села сюди приносять свої картини, написані маслом, вишиті рушники, ковдри, вироби з пап'є-маше, тут збираються фотолюбителі, майстри поетичного слова. Навіть сільський голова Мельничук В. П., яка пише неабияку поезію, є постійним гостем бібліотеки.
Посадпокрівська сільська бібліотека (Білозерська ЦБС) стала місцем для розташування сімейних реліквій не одного покоління: так тут розташована ікона "Миколи Угодника" більш як трьох поколінь сім'ї Андрєєвих, родина Маслянчуків представила на виставку вишитий рушник 1913 року та ін.
Працівники Брилівської бібліотеки для дорослих (Цюрупинська ЦБС) провели "Літературне досьє читача" за формуляром користувача В. Курамшиної". На книжковій виставці, організованій за розділами "Новини прочитаної літератури", "На крилах поезії", "Слідами забутих книг" представлені:
- Біографія користувача В. Курамшиної;
- Список прочитаних книг за рік.
На зустрічі з молодими користувачами бібліотекар познайомила присутніх з біографією В.Курамшиної, провела огляд книг, які Віра Олексіївна прочитала, та представила її збірку поезій "Сторінки чарівне крило". Віра Олексіївна розповіла про свої улюблені книги, запропонувала молоді прочитати незаслужено забуті книги та прочитала свої вірші. Користувачі, присутні на зустрічі, були приємно вражені поезією Віри Олексіївни та дякували їй за вірші. На закінчення зустрічі молоді користувачі висловили думку, що книги прочитані В. Курамшиною, потрібні молоді для формування світогляду, духовного та естетичного збагачення.
Певний інтерес становлять результати опитувань, щодо читацьких смаків певних категорій читачів. Так, відділом обслуговування центральної міської бібліотеки ім. Л. Українки (Херсонська ЦБС) за результатами опитування "Преса Херсонщини. Ваша улюблена газета" була проведена читацька конференція "Відповідь дає журналіст", до участі в якій залучилися головні редактори та журналісти провідних херсонських періодичних видань "Гривна" та "Горожанин и горожанка", читачі бібліотеки та студенти ліцею бізнесу та журналістики, а за результатами анкетування "Книги мого дитинства" була підготовлена книжкова виставка.
 

Calendar

  123 4 5
6789 10 1112
13141516171819
20 21 2223242526
2728293031