Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00
Part`s menu

Країна жіночого роду

В81845
94(477)"19/20"(092)

К 77
Країна жіночого роду/ [Степан Бандера [та ін.] ; уклад., передм. Вахтанга Кіпіані, [провід. ред. О. П. Рибка] - Харків : Віват, 2021. - 302, [1] с. - (Історія та політика), ISBN 978-966-982-420-2
Предметні рубрики: Жінки -- Персоналії -- Історія -- Україна -- 20-21 ст.
УДК: 94-055.2(477)"19/20"(092)
Жанр: Non-fiction

Аннотация:

Видатні українки XX століття часто лишаються непомітними. Про долю деяких героїнь цієї книжки хтось, можливо, почує вперше, однак їхню роль в українській історії не варто применшувати. Це лікарки, учительки, учасниці національно-визвольного руху, політув’язнені, журналістки, військовички, культурні діячки… Без них — сильних, активних, відданих — сторінки нашого роду були б зовсім інакшими.
У цій книжці зібрано інтерв’ю, свідчення, архівні документи й довідки про визначних жінок України — матеріали ресурсу «Історична правда». Серед них і унікальне інтерв’ю Квітки Цісик, і розмова з дослідницею жіночого руху Мартою Богачевською-Хом’як, і статті про докторку медицини Розалію Ліфшиць-Винниченко, підпільницю Ірину Тимочку — «Христю», письменницю Олену Телігу, а також про Лесю-українку, маму Георгія Гонгадзе.

Photo Collection

Цитаты

  • "Хай би які були обставини знайомства Марії Вояковської та Михайла Грушевського, але їх достоту поєднало українське інтелектуальне середовище Львова. А головними свідками знайомства й закоханості стали ліричні поезії, якими Михайло спробував передати свої "невисловні" почуття. А Марія стала і товаришем, і "утіхою милою". Проте залишалася самодостатньою особистістю".
  • "У Союзі українок, очолюваному професоркою і законодавицею Міленою Рудницькою, налічувалось 60 тисяч членкинь. Це була, пропорційно до кількості населення, найбільша жіноча організація в Європі".
  • "Уперше побачивши Телігу, революціонери-підпільники поставилися до неї з недовірою, оскільки, на їхню думку, така молода і вродлива пані не годилася для небезпечної боротьби. Однак уже після перших слів Олени вони пройнялися до неї цілковитою довірою, бо розгледіли в ній полум'яну націоналістку, готову не тільки словом, а й ділом прислужитися українській революції".
  • "Серед когорти львівських шістдесятників, які, далебі, не планували бути державними злочинцями й "зеками",а прагнули вивчати, зберігати й розвивати українську культуру, Ірину Стасів-Калинець завжди вирізняв темперамент. Полум'яний виклик так і рветься з неї - енергійної, запальної, дотепної й дошкульної, демонстративно інтелектуальної й надзвичайно чуттєвої".

Рецензия специалиста (официальные рецензии):

Повертаємо борг

(уривки зі вступу до книги)

    ...Багато століть жінки були непомітними для літописців, хроністів, придворних істориків, партійних ідеологів, упорядників хрестоматій і багатотомних серій. Вони існували, але їх наче й не було. Може, тому, що на 99% тими, хто писав історію людства й України, були чоловіки?

    Майже всі історичні постаті : вожді, князі, гетьмани, ясна річ - уся церковна ієрархія, митці, військовики - належали до так званої сильної статі. Навіть коли хотіли підкреслити чесноти нечисленних персонажів "прекрасної статі", то називали їх...мужніми...

    ...Це дуже звично. Але несправедливо. І антиісторично.

    Треба по максимуму давати слово самим жінкам. Ми це й робимо - і на сайті "Історична правда", і в однойменному телевізійному проєкті.

    Нехай жінки самі говорять про себе! Вони не "берегині" - цю роль і цей ярлик для них придумали чоловіки. Українки були й мають бути повноцінними суб'єктами історичного процесу. А для усвідомлення цього варто позбутися шор сприйняття жіноцтва, адже тут самі стереотипи.

Вахтанг Кіпіані,

     головний редактор проєкту "Історична правда".

Экранизация, другие видеоматериалы

Вахтанг Кіпіані «Країна жіночого роду» (інтерв'ю).

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031