Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00
Part`s menu

Татуювальник Аушвіцу

В79919
821(94)

М 80
Морріс Гізер.
Татуювальник Аушвіцу: [роман]/ Гізер Морріс ; переклала з англ. Ольга Захарченко ; [літ. ред. А. Мартиненко] - Київ : Книголав, 2018. - 236 с. - (Полиця бестселер), ISBN 978-617-7563-50-0
УДК: 821.111(94)'06-31=161.2
Жанр: Novel

Аннотация:

У 1942 році Лалі Соколова привезли в один із найбільших таборів смерті - Аушвіц. Він знав багато мов, тож йому доручили таврувати в'язнів - дряпати цифри на їхніх руках. Сьогодні ці номери - один із головних симолів антилюдяних злочинів Голокосту.
У черзі на татуювання стояла молода дівчина Гіта, налякана й розгублена. Для Лалі це було кохання з першого погляду. Він заповзявся не тільки вижити, але й будь-якою ціною захистити її. Так почалося одна з найбільш життєствердних, відважних, зворушливих історій про Голокост: історія кохання татуювальник Аушвіцу.

Цитаты

  • "Лалі намагається не підводити погляд. Бере простягнутий йому папірець. Він має перенести ці п'ять цифр на руку дівчині, яка його тримає. На руці вже є номер, та він збляк. Лалі натискає голкою на її ліве передпліччя, вибиваючи цифру "3", стараючись, щоб було не дуже боляче. Виступає кров. Але голка увійшла не досить глибоко, і йому доводиться натискати знову. Дівчина навіть не здригається, хоч Лалі й знає, що робить їй боляче. Їх попередили: нічого не казати, нічого не робити. Він прибирає кров і втирає в рану зелене чорнило."
  • "І все ж, зараз він тут. Минуло два роки. Він живе в громаді, загалом розділеній на дві - на євреїв і ромів - які ототожнюються з їхньою расою, а не національністю. І це те, чого Лалі ніяк не може зрозуміти. Нації загрожують націям. У них є влада, військова потуга. Як може раса, розсіяна по багатьох країнах, становити якусь загрозу? І скільки б не довелось йому прожити, він знає, що ніколи цього не зрозуміє."

Рецензия специалиста (официальные рецензии):

     "Татуювальник Аушвіцу" - це неймовірний документ, який з'явився більше ніж через сімдесят років після подій, котрі в ньому описані, ще раз нагадуючи нам, що багато таких історій назавжди лишаться нерозказаними. А ще він нагадує нам, що кожна з тих незліченних жертв Голокосту - це людина зі своєю унікальною історією...Але ця історія надзвичайна навіть за мірками історій Голокосту - вона висвітлює одну з найжахливіших подій в історії людства, і водночас вона зворушлива, правдива й життєствердна.

     Гізер Морріс розповідає історію Лалі з гідністю й стриманістю, ніколи не додаючи свого голосу, не дозволяючи любовній лінії заглушити значніший контекст понеолення, травми й виживання. Це історія про крайнощі людської поведінки, які існують паралельно: навмисна жорстокість сусідить з імпульсивними й подвижницькими проявами любові. Навіть не уявляю, щоб цей роман не зміг когось зачепити, зворушити, змусити замислитись. Я беззастережно рекомендував би цей роман усім, незалежно від того, чи прочитали ви сотню історій про Голокост, чи жодної.

Грем Сімсіон, австралійський письменник.

 

     

Экранизация, другие видеоматериалы

Як народилася книга "Татуювальник з Аушвіцу": ексклюзивне інтерв’ю з письменницею Гізер Морріс.

Книжкова полиця.Огляд книги "Татуювальник з Аушвіцу"

Calendar

  123 4 5
6789 10 1112
13141516171819
20 21 2223242526
2728293031