Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Що таке щастя?

This material is in Ukrainian

30.04.2014

Людина створена для щастя, як птах для польоту.
Володимир Короленко

Немає такої людини, яка б не хотіла бути щасливою. А що ж таке щастя і як його досягти? Аби це вияснити в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбувся вечір-диспут на тему  «Що таке щастя?». На захід завітали учні ЗОШ № 48, які дізналися, як виникло поняття «щастя», як пояснюють слово «щастя» словники тощо. Школярі згадали, які існують прислів’я та приказки про щастя,  сувеніри-талісмани на щастя. Діти змогли ознайомитися з висловлюваннями видатних людей про щастя та обрати те, яке припало до серця. Ведучі відзначили, що існують й   природні «гормони щастя»  для організму –  ендорфіни. А також розповіли про найпростіший спосіб викликати викид ендорфінів і відчувати себе щасливим природнім і безпечним способом - з’їсти шоколадну цукерочку! Для експерименту ведуча почастувала дітей цукерками, і дійсно через деякий час присутні відчули, що настрій значно покращився.
Учні обговорили й записали на фліп-чарті думки про те, хто ж може бути щасливим. А також склали поради, використовуючи вислови видатних людей та свої особисті думки про те, як стати щасливими. Погляди були дуже різні, адже скільки людей – стільки й світів. А наостанок кожен зобразив на окремому аркуші паперу свій символ-малюнок, яким можна передати уявлення про щастя. Наприкінці усі дізналися, що для когось щастя – це мати сім’ю, друзів, бути здоровим, матеріально забезпеченим, для інших – кохати і бути коханим. Оригінальністю та патріотичністю відзначився один учень, написавши на аркуші такі слова: «Ми щасливі, коли наша країна єдина і вільна».
Зустріч дала унікальну можливість зібратись разом та подискутувати на тему «Що таке щастя?». Але усі одностайно прийшли до висновку, що кожен з присутніх має право на своє уявлення про щастя.

Calendar

     12
3 4 56789
101112131415 16
17 18 19 20 212223
24252627282930