Home Новини Современная интерпретация концепции цветов И. В. фон Гёте

Сучасна інтерпретація концепції кольорів Й. В. фон Гете

04.12.2017 08:16

Три століття тому великий письменник та вчений Йоганн Вольфганг фон Гете описав своє сприйняття кольорів та їхнє значення у житті людини. Гете вважав, що вибір кольорової гами може розкрити емоційний, духовний стан людини та її творчий потенціал. Сучасники висміювали Гете, та хто посміє виступити з критикою проти його концепції?  Ніхто!!!

Саме тому координатор роботи проекту «Мова. Культура. Німеччина» Гете-Інституту в Україні та молода херсонська художниця Галина Мангушева відвідали Херсонський ліцей Херсонської обласної ради, щоб поспілкуватися з учнями 8-их класів гуманітарного та природничого профілів про кольорове сприйняття картин та вміння розуміти зміст картин завдяки кольорам, деталям та сюжету. Разом з восьмикласниками ми поділили картини на жанри, визначили загальні характеристики кожного жанру, виділили основні кольори та їхні відтінки і дискутували про те, як кольорова гамма допомагає нам описувати сюжет. Було дуже цікаво описувати портрет дівчинки – як її зовнішність, так і внутрішній світ. Також ліцеїсти познайомилися з мовою квітів «Селам», бо саме квіти можуть говорити без слів.

Сподіваємося, що робота з картинами допоможе учням у подальшому навчанні, адже на уроках мови вони описують твори живопису і тому отримані знання стануть їм у нагоді.

Дякуємо адміністрації ліцею та особисто психологу Громовій Еллі Валентинівні за підтримку та активну участь у заходах проекту «Мова. Культура. Німеччина» Гете-Інституту в Україні.

Сектор обліку користувачів

Calendar

     1 2
3 4 5 6 78 9
1011 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 2829 
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день