Головна Новини Сучасна інтерпретація концепції кольорів Й. В. фон Гете

Сучасна інтерпретація концепції кольорів Й. В. фон Гете

04.12.2017 08:16

Три століття тому великий письменник та вчений Йоганн Вольфганг фон Гете описав своє сприйняття кольорів та їхнє значення у житті людини. Гете вважав, що вибір кольорової гами може розкрити емоційний, духовний стан людини та її творчий потенціал. Сучасники висміювали Гете, та хто посміє виступити з критикою проти його концепції?  Ніхто!!!

Саме тому координатор роботи проекту «Мова. Культура. Німеччина» Гете-Інституту в Україні та молода херсонська художниця Галина Мангушева відвідали Херсонський ліцей Херсонської обласної ради, щоб поспілкуватися з учнями 8-их класів гуманітарного та природничого профілів про кольорове сприйняття картин та вміння розуміти зміст картин завдяки кольорам, деталям та сюжету. Разом з восьмикласниками ми поділили картини на жанри, визначили загальні характеристики кожного жанру, виділили основні кольори та їхні відтінки і дискутували про те, як кольорова гамма допомагає нам описувати сюжет. Було дуже цікаво описувати портрет дівчинки – як її зовнішність, так і внутрішній світ. Також ліцеїсти познайомилися з мовою квітів «Селам», бо саме квіти можуть говорити без слів.

Сподіваємося, що робота з картинами допоможе учням у подальшому навчанні, адже на уроках мови вони описують твори живопису і тому отримані знання стануть їм у нагоді.

Дякуємо адміністрації ліцею та особисто психологу Громовій Еллі Валентинівні за підтримку та активну участь у заходах проекту «Мова. Культура. Німеччина» Гете-Інституту в Україні.

Сектор обліку користувачів

Календар подій

   1 2 345
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
27282930   
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день