«Приходьте в Гончарівку! Не упустіть момент – побачити мене!», – ніби закликає цей розкішний красень. Його насичений темно-рожевий колір ще більш підкреслений суворою зимою, що завітала цими днями в наш південний край. Ми завжди її так чекаємо і, як завжди, буваємо дуже здивовані її проявам у себе на Херсонщині.
За вікнами городян – кучугури снігу й криги, а в нашій книгозбірні – зелене диво родом із Бразилії, де… літають крихітні колібрі й запилюють його!
Різдвяник, зігокактус, лісовий кактус, Шлюмбергера, кактус без колючок, різдвяний кактус або декабрист – все це він, наш дивовижний гостювальник. Кажуть, при сприятливих умовах рослина досягає 30-40 см у висоту і в ширину. Та в нашій книгозбірні вона давно вийшла, як зараз модно казати, за цей формат… Наша квітка має велику гіллясту крону і нагадує палаюче вогнище. Такий собі «куточок» тропічного лісу Бразилії, в якому любо і почитати, і поспілкуватись.
Якщо трохи з історії, то в Європу різдвяник потрапив разом із колекціонером Алланом Каннінгемом у далекому 1816 році. А в 1858 році його назвали на честь відомого колекціонера сукулентів Фредеріка Шлюмбергера.
Численні червоні, рожеві, кремові, білі квіти на кінцях листя з’являються в жовтні-січні. А ще вони можуть бути жовтого, малинового, бузкового, фіолетового кольорів. Зазвичай різдвяник цвіте раз на рік.
Сама одна така квіточка живе 2-3 дні, а цвітіння зігокактуса може тривати кілька тижнів. Бібліотечному чагарнику дароване природою рясне темно-рожеве цвітіння.
Не зволікайте. Приходьте до книгозбірні подивитись ще й на таке!