Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Нетрадиційне проведення звітів про роботу бібліотеки

Меню розділу
Нетрадиційне проведення звітів про роботу бібліотеки
 
        Як цікаво провести щорічний звіт бібліотеки „Підсумки року”?
Протягом року (особливо у його кінці) працівниками Рубцовської ЦМБ (Алтайський край, Росія) відстежується вся інформація про бібліотеку, найважливіші (та не дуже) бібліотечні події. Іноді така інформація виявляється випадково (на робочих столах співпрацівників, в календарях, газетах та ін.). Ретельно вивчаються аналітичні записки, які складають усі відділи бібліотеки в кінці року для директора.
До отримання строкатої суміші цифр, фактів, імен, дат додати гумору та фантазії. Обов’язково слід додати фотографії, графіки, схеми, малюнки.
        Звіт складається з багатьох рубрик: „Думка року”, „Питання року”, „Поїздки року”, „Загадка року”, „Проект року”, „Наш улюблений день”, „Один вечір із життя бібліотеки”, „Щедрий дар”, „Вікно у Європу”, „Сюди б диванчик!”, „Інформаційний шок”, „Великий бізнес малої бібліотеки” та ін.
        „Підсумки року” ведуться в бібліотеці з 1996 року. Спочатку –Літопис центральної бібліотеки (у вигляді великого альбому), а потім - за допомогою комп’ютера – у вигляді щорічного журналу.
        „Підсумки року” – це своєрідний неофіційний звіт бібліотеки перед читачами, це підведення підсумків, це визначення найбільш рейтингових заходів та подій, до того ж добре ілюстрований. Дуже часто в ньому розміщені газетні замітки та статті, відгуки читачів.
„Підсумки” видаються в єдиному примірнику, та кожний слідуючий випуск відрізняється від попереднього.
Кайгородова Е.Н. Как мы делаем “Итоги”/Е.Н.Кайгородова, И.К.Эмих
//А и Ф. Новая библиотека. -2003.-№7. - С.17.
 
 
 
 
 
        Різноманітність та динамічне життя сучасної бібліотеки: нові технології, нові ідеї, нові плани. Користувачі книгозбірень мають право знати у повному обсязі, чим сьогодні живе бібліотека, які можливості вона надає своїм читачам.
        Саме тому ЦБС Горнозаводського району Пермської області (Росія) вирішили представити до загальної уваги огляд своєї діяльності.
        Бібліотека оснащена комп’ютерною технікою, тому звіт підготовлено у друкованій формі – брошурою під назвою „Рік 2001. Початок століття. У центрі уваги - бібліотека ”.
        П’ять глав розповідають про життя установи. Про ресурси та можливості, що надаються користувачам, розповідається у розділі „Чим багаті, тим і раді”. Тут можна дізнатися за минулий рік, про нові книги, які надійшли за минулий рік, про фонд нетрадиційних носіїв інформації, про дарунки та призи, отримані бібліотекою. У цьому розділі вміщені також подяки тим, хто вніс суттєвий вклад у комплектування фондів.
        Користувачам бібліотеки присвячена глава „Читачі старі, читачі нові... Скільки вас? Хто ви?” , у якій представлено їх соціальний склад, розповідається про друзів бібліотеки, про найстаріших її відвідувачів.
Найбільший розділ звіту – „Послуги потрібні, послуги різні, заходи різноманітні” – висвітлює інформаційно-просвітницьку діяльність бібліотеки.
        Розділ „Бібліотекарі нудьги не знають – працюють, вчаться та відпочивають” розповідає про співробітників бібліотеки.
        Остання глава „...А май сто друзів” – розповідь про громадські зв’язки бібліотеки. Вступ до Російської бібліотечної асоціації, презентація інформаційно-правового центру „Право та влада”, конференції, дружні візити до колег та ін.
        Брошуру „Рік 2001. Початок століття. У центрі уваги – бібліотека” розповсюджено в організаціях та установах, надано місцевим органам влади. На думку бібліотекарів Горнозаводської ЦБС, це сприятиме підвищенню авторитету бібліотеки серед широких верств населення.
Шалимова А.И. Отчёт „перед всем миром” /Шалимова Анна Ивановна
//Библиотека. -2003.- №3. – С.10.
 

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 3031