Для підтримання позитивного іміджу сучасній людині важливо вміти поводитись у суспільстві і знати правила етикету. Наші бібліотекарі провели виїзний комільфо-вечір, тобто вечір гарних манер, для студентів Херсонського політехнічного коледжу.
Учасники заходу дізналися, що таке етикет, як виникло це поняття та які існують види етикету.
Одним із суттєвих показників людської вихованості є культура мовлення. Студенти ознайомились з основними правилами мовного етикету та пригадали «чарівні» слова під час інтерактиву «Абетка ввічливих слів».
Учасники переглянули фрагменти фільмів про некультурні манери за столом, а потім поговорили про правила столового етикету. Студенти дізналися про так званий етикет «вихідного дня» – правильну поведінку в кіно та театрі.
Час не стоїть на місці, розвивається і етикет. З розповсюдженням інтернету з’явився нетикет, тобто етикет у мережі. Користуючись інтернетом, люди відчувають безкарність і поводяться неналежним чином, мотивуючись тим, що в мережі все «не так, як у житті». Під час обговорення цієї теми учасники заходу погодились з тим, що виправдовувати таку поведінку не можна.
Етикет має не тільки історичні, а й географічні та етнографічні особливості. Студенти дізналися про цікаві, а часто й дивні та незрозумілі нам правила, які існують в інших країнах. Учасники проявили власні знання правил етикету, розглянувши запропоновані ситуації та відповідаючи на питання ведучих.
Хоч деякі норми змінюються – ми не робимо реверанси, не вклоняємось до землі, – але головні правила спілкування залишаються тими ж: вихованість, ввічливість, повага до себе та до оточуючих. Адже, як сказав Мігель Сервантес: «Ніщо не обходиться нам так дешево і не цінується так дорого, як ввічливість». Тому комільфо-вечір виявився цікавим та корисним для студентів.
Коментарі