Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

"Майстерня натхнення"

“Майстерня натхнення”
Музичний вечір, присвячений поету і пісняру Юрію Рибчинському
 
Звучить пісня ,, Дикі гуси “(Музика І.Поклада)
 
Ведучий 1. Коли слухаєш цю геніальну пісню, яка давно вже стала народною, всім серцем відчуваєш, дитя якої ти землі. Згадуєш ті хвилини, коли стоїш і з сумом дивишся в небо, де у далекий вирій, курликаючи, відлітають птахи, відлітають, щоб потім, навесні прилетіти і принести на своїх крилах весну, мрії і любов.
 
Ведучий 2. Отак на крилах своїх пісень приходить до кожного з нас зі своїми піснями - долями філософічний і мудрий, дотепний і ліричний поет - пісняр Юрій Рибчинський.
 
Читець
... Я кажу спасибі долі
У далекій тій весні,
Що судилось на Подолі
Народитися мені.
                          
Мистецтвознавець. У Києві, 60 років тому, у рік та місяць Великої Перемоги, 22 травня далекого 1945 року народився відомий український поет, драматург, сценарист, один з основоположників сучасної української естрадної пісні Юрій Рибчинський.
 
Ведучий 1. Хто бував у Києві, погодиться, що район Подолу - одне з дуже гарних місцин старовинного міста, із зеленими схилами Володимирської гірки, Андріївським узвозом, фунікулером.
 
Читець
Там Андріївська гірка,
Там натхнення два крила,
І мого дитинства зірка,
Наче свічечка, пала.
                       
Ведучий 2. Чарівність оповитого легендами міста, з його мальовничими дніпровськими краєвидами, пробудила у талановитого хлопчини поетичний дар. Серйозно він захопився поезією в 60-ті роки.
 
Читець. “Це був чудовий час, коли самими довгими чергами були не кулеметні, а черги за книгами, коли відносини між людьми були світлими і щирими. Час геніальних бардів, коли поезія з’єдналася з музикою: вільна поезія з щирою душевною музикою. Студенти, геологи, спортсмени, науковці співали біля вогнища Окуджаву і Віз-бора, Городницького і Висоцького. Кумирами тих років були поети: Євтушенко, Вознесенський, Ахмадуліна. Вони збирали повні зали.
Це був час, коли кохання було справжнім: піднесеним, драматичним і трагічним, щасливим і нещасним, та було непідкупним і непродажним. А саме головне - ми були молодими... Про пісні я не думав, гадав що буду чистим поетом, та доля виріши­ла інакше”.
 
Ведучий 1. Якось в коридорах Радіокомітету Юрія Рибчинського познайомили з Ігорем Покладом, студентом консерваторії. На той час Рибчинський навчався в університеті і в свої 18 років друкувався в “Юності” та газеті “Комсомольська правда”. Його ім’я та твори були вже відомими за межами України.
 
Ведучий 2. Ігор Поклад став для Рибчинського не просто першим співавтором, а й другом на все життя.
 
Читець. “Не знаю, чи відбулося б наше сходження до Пісні, якби обидва не потрапили до армії. Нас зарахували до ансамблю пісні внутрішніх військ. З’явилися наші перші пісні “Очі на піску”, “Забудь”, “Наречена”.
 
Звучить пісня “Наречена” (Музика І.Поклада)
 
Ведучий 1. З цих пісень почалася творча кар’єра Ю.Рибчинського, як поета -пісняра. Виникає цикл пісень, в яких народні ритми поєднуються з сучасними.
 
Ведучий 2. Ми всі пам’ятаємо ці відомі улюблені пісні, які були написані, двома товаришами, коли їм було по 20 років. “Зелен клен”, “Тиха вода”, “Гай, зелений гай”, “Пісня про добро”.
 
Звучить пісня “Скрипка грає” (Музика І.Поклада)
 
Читець. “Перші сім років ми працювали виключно удвох, за що я безмежно вдячний цій надзвичайно талановитій людині — композитору Ігорю Покладу”.
 
Ведучий 1. А сам Юрій Рибчинський остаточно зрозумів, що став професіо­налом, і пісня назавжди увійшла в його творчу долю. У віці 27 років він уже був знаменитим автором, в доробку якого були справжні шлягери.
 
Звучить пісня “Чарівна скрипка” (Музика І.Поклада)
 
Читець. “В різні періоди творчості мені пощастило працювати з людьми, чиї імена сьогодні це синоніми - легенди : Володимир Івасюк, Назарій Яремчук, Софія Ротару. Не знаю, чи доля мене на них виводила, чи їх на мене. Скоріше ми рухались назустріч один одному”.
 
Ведучий 2. Співпраця з такими талановитими композиторами як В.Івасюк (“Кленовий вогонь”, “У долі своя весна”), Б.Монастирським (“Шкільний цикл пісень”) та Е.Ханком ( “Верба”) зміцнила успіх поета.
 
Звучить пісня “Верба” (Музика Е.Ханка)
 
Ведучий 1. Разом з незабутнім Ігорем Шамо була написана чудова пісня “Три поради”. Ця пісня ввійшла до золотого фонду естрадної пісні. Вслухаєшся в пісню, яка ллється прозорим струмочком, і одразу забуваєш про буденне. Душа оживає, огортаючи цілий світ любов’ю.
 
Звучить пісня “Три поради” (Музика І.Шамо)
 
Ведучий 2. 3 роками зростали популярність і авторитет Юрія Рибчинського, розширювалось коло композиторів, з якими він працював. Серед них М.Мозговий, В.Мулявін, М.Дунаєвський, І.Демарін, Є.Крилатов, В.Ільїн, Г.Татарченко. Разом з ними створені не тільки численні пісні, а й великі музичні спектаклі, мюзикли, оперети.
 
Ведучий 1. І все ж улюблений жанр поета - пісня. Вже нові його пісні звучать на престижних міжнародних конкурсах, а він сам, як метр української естради, найчастіше стає членом журі цих конкурсів. Його пісні співають О.Малінін, Т.Гвардцетелі. З піснями на слова Рибчинського перемагають, стають лауреатами такі виконавці, як Руслана, Наталя Могилевська, Катя Бужинська. Вийшли в світ його нові пісні “Непокорная”, “Клоун”, “Романсеро”, “Сирена”, “Лед”.
 
Звучить пісня “Лед’’
 
Ведучий 2. Є в піснях Ю.Рибчинського і прохолода вранішньої роси що веселкою виблискує на сонці, й запах чебрецю. Вчуваються шелест трав і тупіт коней. Усе різнобарв’я рідного краю, його пахощі і звуки передає співуче слово. Разом з композитором О.Засухіним Рибчинський написав пісню “Берега” і присвятив її кращому з своїх друзів. Друга вже, на жаль, нема, а ця чудова пісня залишилась.
 
Звучить пісня “Берега” (Музика О.Засухіна)
 
Ведучий 1. “Любові вже не має”. Так говорять багато зневірених людей. А Рибчинський всією своєю творчістю стверджує, що вона є - чиста, трепетна. Хіба можна не вірити цим словам?
 
Звучить пісня “Духмяна ніч’’
 
Мистецтвознавець. В 2003 році видано тринадцять дисків, які об’єднали все найкраще, що вийшло з-під пера відомого поета - пісняра Юрія Рибчинського. Ці пісні, виконані зірками української та російської естради, були реальними шлягерами на безмежних просторах Радянського Союзу 70-90 роках. Сюди ж увійшли його нові пісні, написані на початку третього тисячоліття.
 
Ведучий 2. Тема любові до рідної землі, до людини, всього живого звучить у піснях Юрія Рибчинського.
А їх у нього не мало, не багато - три тисячі. Три тисячі пісень - доль, пісень - подарунків , пісень - побажань.
 
Читець
Я дарую людям,
Щирим добрим людям
Радісний щасливий день,
Зорі України, квіти України,
Буйний сад її пісень.
 
Всі пісні Юрія Рибчинського виконуються самодіяльними артистами.
 
Склала Н.Рубан, бібліотекар ЦБ
Великоолександрівської ЦБС
                                                                             

Календар подій

     1 2
3 4 5 6 789
10 11 12 13 141516
17 18 19 20 21 22 23
24 252627282930
31