«Молоді люди не знають чого хочуть,
але вони сповнені рішучості досягти цього»
Федеріко Феліні.
Молодіжна політика та робота з молоддю – один із пріоритетних напрямків у державі. У 2014 році Міністерство молоді та спорту, Програма розвитку ООН в Україні та Державний інститут сімейної та молодіжної політики започаткували інноваційну навчальну програму «Молодіжний працівник».
До реалізації національної програми на Херсонщині долучилася й Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара. Так, 7-8 жовтня на базі книгозбірні був проведений перший на Херсонщині Базовий тренінг Програми «Молодіжний працівник».
Національна програма «Молодіжний працівник» є одним із пріоритетів Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2016-2020 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року. Головне завдання програми – системне навчання методами неформальної освіти, підвищення якості молодіжної роботи на регіональному рівні та створення умов для всебічної реалізації молоді в різних сферах суспільного життя, розкриття її потенціалу, захисту інтересів та прав.
Унікальність програми полягає у її міжсекторальному та міжгалузевому аспектах і доступності широкому колу представників суміжних галузей.
Команда молодих тренерів, до складу якої увійшли провідний бібліотекар, представники громадських організацій «ФРІ», «Феномен UA» та програмний директор БТ «Центр суспільних програм», що пройшли попереднє навчання у Програмі, намагалися максимально продуктивно використати ці два дні.
Під час тренінгу учасники дізналися про особливості молодіжної політики та молодіжної роботи в Європі, розглянули дорожню карту реформування молодіжної політики в Україні, наочно, під час практичних вправ, побачили доцільність міжсекторного підходу, місце молоді в розробці пріоритетних напрямків у молодіжній політиці, а також значення молодіжного працівника у громаді.
Особливо цікавим для учасників виявився модуль, де розглядалися компетенції, які повинен мати молодіжний працівник. Учасники тренінгу, спираючись на Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи, спробували визначити рівень своїх компетенцій. Після вправи учасники одностайно зробили висновок, що молодіжною роботою повинна займатися досвідчена людина з високим рівнем освіти, бути хорошим менеджером та психологом.
Наприкінці тренінгу учасники ділилися своїми враженнями, пообіцяли використовувати вправи у своїй діяльності, раділи, що завели нові знайомства, а деякі – вже домовилися про подальшу міжсекторальну співпрацю.
Тепер ми сміливо можемо сказати, що в Херсоні молодіжна робота знаходиться в хороших руках!