Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Річниця деокупації Херсонщини: як відзначали дату бібліотекари Гончарівки разом зі своїми користувачами

15.11.2023 09:38

Перша річниця визволення Херсона та правобережної Херсонщини   – визначна подія у житті кожного мешканця області, де б він не знаходився. Тому працівники книгозбірні підготували для своїх користувачів, херсонців, мешканців селища та сіл  патріотичну акцію «Промінь єдності і віри в перемогу». 
Відкрив низку активностей вечір читання поезії талановитого херсонця Михайла Олійника «Що значить жити у Херсоні».  Послухати поета, який пережив окупацію, приєдналися шанувальники українського слова з різних куточків України. 
Поринути у спогади та відновити у пам’яті, як все відбувалося,  змогли учасники краєзнавчого уроку «Незламний Херсон: від окупації до звільнення». Під час заходу учні херсонських освітніх закладів дізналися, як відважно херсонці намагалися відстояти Антонівський міст на початку вторгнення, як працювало «підпілля» - партизанський мирний рух спротиву «Жовта стрічка» та як громадський спротив зірвав плани окупантів. 
Не менш цікавою для українців стала незвичайна онлайн-екскурсія «Херсон-Дніпро: спільність та різниця двох українських міст», яку провели херсонська  бібліотекарка Олена Бджола та екскурсовод-краєзнавець з Дніпра – Антон Мухін. Лише за дві години глядачі змогли здійснити подорож у часі двома героїчними містами  півдня України,  дослідити їх спільні та відмінні риси. 
Об’єднати херсонців, які за час повномасштабного вторгнення опинилися в різних куточках земної кулі, вдалося за допомогою онлайн флешмобу #ЄдинаВільнаХерсонщина, започаткованого до Дня визволення Херсона та правобережної Херсонщини. До цієї акції  долучились  також користувачі соцмереж, які хотіли продемонструвати підтримку херсонцям та розділити радість визволення міста. Так,  флешмоб охопив понад 400 осіб, які ділилися своїми спогадами, фото, емоціями з нагоди знаменної події. Серед яких, окрім мешканців деокупованого регіону, були представники інших міст країни, заклади освіти та культури Херсонщини, колеги бібліотекарі з територіальних громад області, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, бібліотек інших регіонів України, митці.  
Особливу увагу користувачів  привернули віртуальні проєкти книгозбірні, які висвітлюють різні боки окупаційного  та постокупаційного періоду  регіону. Особливий інтерес викликає проєкт «АртСпротив» та «Херсонщина нескорена», що розміщені на офіційному сайті книгозбірні.
Ми ще раз вітаємо мешканців правобережної Херсонщини, херсонців з річницею визволення та бажаємо скорішої Перемоги нашим захисникам!  Лівий берег, чекай!

Календар подій

   1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031