Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Docudays UA» у Гончарівці

20.12.2017 07:27

Третій рік поспіль бібліотека є партнером Мандрівного фестивалю документального кіно про права людини «Docudays UA». Тема цьогорічного фестивалю – «4 градуси». Організатори закликають усіх звернути увагу на проблеми змін клімату. Адже наслідки можуть змінити планету безповоротно. 

У Херсонській області фестиваль проходив з 10 по 17 грудня. Протягом тижня бібліотекарі провели 8 показів для 155 осіб.

У понеділок розпочали знайомство з фільмами фестивалю самі бібліотекарі. Перший фільм – «Dixie Land» режисера Романа Бондарчука – про такий рідний херсонський музичний колектив під керівництвом Семена Ривкіна. А також про долі тих, хто в цьому джаз-бенді вчив та навчався.

У вівторок студенти факультету психології, історії та соціології Херсонського державного університету переглянули відразу два фільми. Перший – «Домашні ігри» – про дівчину Аліну, яка долає багато труднощів на шляху до свого успіху. Другий – «Між іншим» – це історії українських мігранток у Європі. Жінки розповідають, чому переїхали, чи планують повертатися.

Зі студентами ХДУ у вівторок відбулася ще одна зустріч – на засіданні дебатного клубу «John Howard’s debate club», де вони подивились фільм «Альфредо». Головний герой якого – 13-річний чарівник, який займається фокусами та магією. Після перегляду дебатери не лише ділилися думками щодо захоплення та успіхів героя фільму, а й шукали аргументи «за» і «проти» щодо переваг роботи в цирку, а не в офісі.

Середа почалась із зустрічі зі студентами Вищого професійного училища № 2. В училищі проходив тиждень права, тому фільми фестивалю документального кіно про права людини були дуже доречними та актуальними. Всього продемонстровано 3 фільми: «Домашні ігри», «Між іншим», «Боротьба Джамали».

Продовжилась середа показом у бібліотеці фільму «В іншому світі». Головна героїня – жінка, яка чекає дитину. На початку фільму жінка дізнається, що її дитина народиться із синдромом Дауна. Фільм про прийняття своєї дитини та те, якою важливою є підтримка близьких. Показ організовано спільно з Центром обслуговування користувачів з особливими потребами книгозбірні. Гостями стали представниці ГО «Сонячні діти Херсонщини» та ГО «Зачаровані діти», які поділилися власними історіями. Зустріч була теплою та дуже емоційною.

Головною подією четверга став показ фільму «Боротьба Джамали» в Центрі екологічної інформації. Фільм висвітлює нам усю складність долі кримськотатарського народу, яку оспівала Джамала. Емоційно потужним вийшло й обговорення, адже в ньому взяли участь: Абмеджит Сулейманов, представник Меджлісу в Херсонській області, Ібрагім Сулейманов, голова Херсонського міського Меджлісу; Руслан Ібрагімов, радник з питань внутрішньо переміщених осіб у Херсонської області в Міністерстві соціальної політики України. Гості розповіли про історії власних сімей, а також про складну ситуацію в сучасному Криму. Учасники заходу також долучилися до Марафону написання листів від Amnesty International. Листи було підписано на захист конкретних осіб, чиї права порушені (Кловіс Разафімалала, еко-активіст з Мадагаскару, Емір-Усеїн Куку, правозахисник з окупованого Криму).

У п’ятницю фільм «Домашні ігри» подивились старшокласники зі школи № 36. Найбільше враження на них справила внутрішня сила футболістки Аліни, яка не зупиняється перед труднощами.

Завершився фестиваль показом фільму «Природа мого серця» в Центрі екологічної інформації. Фільм про пристрасть людей до природи. Але таке сильне відчуття може бути різним, інколи воно навіть завдає шкоди. Під час обговорення учасники ділилися своїми думками, як можна зменшити свій вплив на навколишнє середовище.

Фестиваль у Херсонській області закінчився. Але віримо, що у глядачів залишилося багато приємних вражень та важливих думок!

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031