Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Макс Кідрук «Заради майбутнього»

Этот материал есть на украинском языке

28.04.2020 09:53

Такого Кідрука ви ще точно не читали! Бо ж всі ми звикли до його розлогих романів із вкрапленнями наукових розповідей та детальними описами. Але в коротких оповіданнях із цим не надто розженешся!

Отож пропонуємо вашій увазі збірку історій, не схожих одна на одну ні за сюжетом, ні за настроєм, ні за стилем.

Макс полюбляє яскраві обкладинки, які вводять читачів в оману. Так було з романом «Де немає Бога», коли автор пояснював: збитий літак на обкладинці не означає, що твір присвячено авіакатастрофі. Так сталося і з цією збіркою. «Ця книга не про ядерну зиму, тотальне винищення людства чи який-небудь інший апокаліпсис», –  говорить автор про ядерний «гриб», розміщений на книзі.

«У збірці є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання. Не раз упродовж читання у вас паморочитиметься голова від зміни настрою та темпу оповіді. Але зрештою хороша збірка оповідань, на мою думку, якраз і має вражати своєю неоднаковістю, інакше це вже буде не збірка, а… Неважливо» – звертається Макс до своїх читачів у передмові.

Гортаємо далі, і перед нами 10 оповідань: «Р61», «Знову і знову», «Трансфер», «Я полечу!», «Сюрприз», «Моя література», «Ельвіра», «Нічиї діти», «ДНК. Історія сьома», «Заради майбутнього». Усі вони були написані у різні роки, найдавніші датуються 2011-им. Деякі з розповідей вже друкувалися раніше у колективних збірках і журналах, а ось три оповідання («Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього») бачать світ уперше.

Розповідати сюжет кожного з них ми не будемо, бо раптом вийде забагато спойлерів, а цього допустити аж ніяк не можна. Але з цією книгою ви точно будете сміятися, боятися на ніч вимикати світло та почнете звертати увагу на «випадковості». Все залежить лише від обраної історії.

Тож з якого оповідання розпочнеться ваше знайомство зі збіркою «Заради майбутнього»?

Автор відгуку: Анастасія Козак

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

    1 2 3 4
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930