Херсонская областная
универсальная научная библиотека
им. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-ВС: 9:00-18:00

Теодор Драйзер «Фінансист»

Этот материал есть на украинском языке

01.12.2020 09:53

Цей роман було видано ще 1912 року, але й сьогодні він очолює рейтинги найпопулярніших книг серед читачів.

«Фінансист» відкриває «Трилогію бажання», куди входять ще два романи – «Титан» та «Стоїк».

Твір об’ємний і глибокий за своїм змістом. Не можна сказати, що він насичений активними подіями та поворотами сюжету, але якщо починаєш читати першу частину, то бажання дізнатися про долю героя вже не покидає тебе.

Роман спирається на реальні події та факти з життя Америки, а в його основу покладено історію життя фінансиста та підприємця Чарлза Єркса, який був активним учасником розвитку транспортної системи Чикаго і Лондону.

У центрі сюжету – життя Френк Каупервуд. Ще зі школи він почав займатися комерцією, а у дорослому віці став спеціалістом із біржових спекуляцій. Картина його життя розгортається на тлі світових економічних та політичних змін XIX сторіччя, які захлиснули все суспільство разом і кожного його члена окремо.

Каупервуд має не лише шалений хист до бізнесу, він володіє магнетизмом та харизмою, які дозволяють йому з легкістю маніпулювати людьми. Він живе за одним-єдиним принципом: «Мої бажання понад усе». Це кредо, а також його залізна хватка і віра у власні сили роблять чоловіка майже непереможним перед перипетіями життя.

Особливість Френка Каупервуда ще й у тому, що навіть попри всі махінації, зроблені ним, та не досить шляхетні вчинки, читач не відносить його до негативних персонажів. Мимоволі починаєш виправдовувати та роздумувати над причинами дій героя.

Цю книгу радять обов’язково прочитати майже на всіх тренінгах із фінансової грамотності.  По суті, це такий собі покроковий опис того, як можна було заробити мільйон у XIX сторіччі, та детальна характеристика ринку того часу.
Тож якщо ви бажаєте отримати фінансові знання від одного з найкращих підприємців свого часу та поринути в бурхливі події другої половини ХІХ століття, роман «Фінансист» точно для вас!

Автор відгуку: Анастасія Козак

Комментарии

Комментировать могут только зарегистрированные пользователи

Календарь событий

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031