Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

«Велич нашого духу: Парадокси життя й творчості Гоголя» - літературний вернісаж

14.04.2014

Перед Гоголем должно благоговеть,
как перед человеком,
одаренным самим глубоким умом
и самою нежною любовью к людям.

Т. Шевченко

1 квітня виповнилося 205 років від дня народження Миколи Васильовича Гоголя. Автор безсмертних «Тараса Бульби», «Ревізора», «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки», «Вія» та інших улюблених багатьма творів народився в селі Великі Сорочинці на землі Полтавщини в родині поміщиків Яновських.
Ім'я його належить до числа тих письменників, яких «своїми» можуть назвати багато народів. Предки класика з боку батька - Василя Опанасовича, приїхали до України з Польщі більш ніж за сто років до його народження. А рід Шостак, бабусі Гоголя по материнській лінії - Марії Іллівни, походить від татар, рід прабабки Щербак - від росіян. Предки письменника - Дорошенко, Скоропадські - їх імена вказував дід генія. Тому по крові й за мовою геній Миколи Гоголя належить кільком народам.
Життєвий і творчий шлях письменника та його трагічна доля досі являють собою загадку, яку розгадує не одне покоління дослідників. Чому Гоголь ніколи не намагався обзавестися сім'єю? Чому вийшло так, що за все своє життя він не придбав собі власного будинку? І, звичайно, головна таємниця  - що спонукало великого письменника знищити другий том власного твору? Ці таємниці спробували осягнути на черговій своїй зустрічі й члени Об'єднання вільних художників «Ракурс». У стінах зали нових надходжень звучали не лише цікаві факти з життя і творчості письменника, а й уривки з його творів.
Як відомо, з ім'ям Миколи Гоголя, як за життя, так і після його смерті пов'язано багато містики і небилиць. Однією з них є та, що Гоголь, мовляв, ще за життя боявся бути похованим заживо. Містика огортає як обставини смерті письменника, так і долю його останків. Ходили наполегливі чутки про те, що поховали його живим, в летаргії, а помер він по-справжньому під землею; що при перепохованні чомусь не знайшлося черепа та ін. Розібратися з цими чутками присутні спробували шляхом перегляду документального фільму режисера Сергія Кожевникова «Таємниці Століття. Микола Гоголь. Таємниця смерті» (2009).

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 192021
22232425262728
2930