Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Сільські бібліотеки Херсонщини: свідки знищення української іденичності та культури

19.10.2023 16:17

КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара» як головна бібліотека області завжди опікувалась сільськими бібліотеками територіальних громад, надаючи їм консультативну, методичну та практичну допомогу. 
З початком повномасштабного вторгнення росії актуальним стало питання моніторингу та фіксації злочинів окупантів проти української культури, зокрема бібліотек,  на тимчасово окупованих територіях Херсонської області.
Проте, не менш важливим аспектом, є поширення наявних фактів злочинів не тільки в Україні, але й за її межами.
Саме тому за рекомендацією Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара взяла участь в симпозіумі iSchool про Україну «Сільські бібліотеки України в роки війни».
iSchool - Школа Інформації державного університету Сан Хосе організує симпозіуми звичайно як освітню подію, особливо для фахівців та студентів  Сполучених Штатів.
Основним доповідачем та модератором заходу виступила Світлана Кравченко, завідувач науково-методичного відділу Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, окресливши тему «Сільські бібліотеки України в умовах війни: виклики нової реальності».
Під час панельної дискусії про стан сільських бібліотек Боярської громади розповіла Марина Соколова, завідувачка міської бібліотеки-філії для дітей №1 Комунального закладу «Боярська публічна бібліотека», Київська область.
Людмила Дядик, директор Черкаської обласної бібліотеки імені Тараса Шевченка виступила за темою «Сільські бібліотеки Черкащини: допомога громади та виклики сьогодення».
У виступі Тетяни Сватули, завідувача науково-методичного відділу Комунального закладу «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара» Херсонської обласної ради, мова йшла про «Сільські бібліотеки Херсонщини в умовах окупації та деокупації регіону: наслідки та виклики». Були наведені конкретні приклади, як  окупанти  моментально почали нищити українську культуру, фактично мешканців намагались оперативно перетворити на росіян, змусити відмовитись від усього українського. « Я бачила реакції учасників. На екрані сипались сум і страх, а це серця підтримки. Цього вистачило підтвердити, що у нас війна, справжня і кривава», - так висловилась про емоції учасників симпозіуму його модераторка Світлана Кравченко. 
Дякуємо організаторам симпозіуму, особисто Юля Госарт, викладачу Школи Інформації державного університету Сан Хосе, нашим колегам з Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого за можливість говорити в повний голос про злочини росії в культурній площині, про мужність бібліотекарів, про незламний дух українців.
Бібліотекарі Херсонщини всіма силами та єдиним фронтом працюють на Перемогу, працюють для своїх громад, незважаючи на постійні обстріли. Ми віримо в ЗСУ, віримо, що наша сонячна Херсонщина буде звільнена, як і вся Україна.

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
3031