22 листопада у книгозбірні відбулася святкова презентація виставки картин молодої херсонської художниці Галини Мангушевої. Ми вирішили не тільки представити її роботи, а й познайомити жителів нашого міста з самою художницею, відкрити всім гостям її духовний світ, адже Галина дуже багатогранна і неординарна особистість. Ми сподіваємося, що нам це вдалося. У ході презентації була організувана невелика прес-конференція, яку провела журналіст ТРК «Скіфія» Страмнова Оксана Петрівна. Гості виставки дізналися багато нового і цікавого про творчу манеру художниці, її викладачів і тих людей, які допомогли її становленню як майстра і особистості. Галина відкрилася для всіх як філософ і мислитель, розмірковуючи про роль мистецтва і наук у розвитку людини. У живому і безпосередньому спілкуванні з курсантами Херсонської державної морської академії гості підкреслили важливу інформацію – потрібно вміти відкривати таємниці картин, адже майбутнім морякам доведеться подорожувати в різні країни, і там вони будуть знайомитися з культурою і традиціями місцевих жителів. А картина несе в собі всю інформацію про життя народу та його історію, головне вміти її прочитати. Також для майбутніх моряків важливі знання іноземних мов, які можна удосконалювати за допомогою живопису. Так і вчинили учні НВК № 56 разом зі своїм викладачем німецької мови Щірою О.В., представивши глядачам лексичний ряд опису зовнішності та характеру героя картини, а також написавши фіктивну історію про життя метелика, довівши, що у метелика є свій внутрішній світ і власні переживання.
Але ж на презентації ми не обмежилися лише живописом, адже мистецтво так різноманітно – це і балетні композиції «Терпсихора» і «Вальс ромашок» у виконанні колективу Херсонського Таврійського ліцею мистецтв (художній керівник Світлана Богданова), класична поезія і музика. Вірші Бальмонта і Окуджави читали учні 10-го класу НВК № 56. На скрипці грала Агата Торнтун.
Усе в цей день було підпорядковано світу краси.
Але все ж мистецтво не може обійтися без науки, тим більше такої, як фізика. «Моделі» дня в класичних театральних сукнях XIX ст. не тільки фотографувалися з гостями виставки, а й підготували виступ про фізичні закони, зображені в картинах молодої художниці. «Моделями» дня стали учениці 10-го класу фізико-технічного ліцею Юлія Онищенко та спеціалізованої гімназії № 1 Вікторія Тужикова і Марина Ляшенко. Дівчата прекрасно впоралися із завданням.
Сектор реєстрації користувачів дякує Г. Мангушевій за згоду виставити свої роботи на першому поверсі бібліотеки, а також усім учасникам і гостям цього свята краси і мистецтва.
Сектор реєстрації користувачів