Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Виставка-портрет «Альберт Ейнштейн – геній всіх часів»

22.03.2019 14:58

У березні відзначають 140-річчя з дня народження найвидатнішого фізика Альберта Ейнштейна. З цієї нагоди у відділі обслуговування користувачів представлена виставка-портрет «Геній всіх часів». Так... словом «геній» часто зловживають, але цей відомий в усьому світі «Божевільний Професор зі скуйовдженим волоссям», безперечно, заслуговує такого звання. Переконатися в цьому зможуть відвідувачі нашої книгозбірні, звернувшись до виставки.

Пройти слідами біографії вченого допоможе розділ «Альберт Ейнштейн – історія одного життя», де подано цікавий матеріал про дитинство фізика, його сім’ю та коханих жінок. Тут можна дізнатися про незнайомі для багатьох факти з життя генія, наприклад: «говорити Альберт почав лише у 7 років, бо не мав бажання спілкуватися з людьми», «у дитинстві в Ейнштейна була дуже велика голова, тому мати майбутнього фізика підозрювала у нього вроджене каліцтво»...

У другому розділі «Альберт Ейнштейн «острів» знань»  представлена інформація про нього, як автора понад 300 наукових робіт з фізики. Він розробив кілька значних фізичних теорій, таких як: загальна та спеціальна теорії відносності, теорія індукованого випромінювання, статистична теорія броунівського руху… Фактично він став одним із засновників сучасної фізики. Наукові праці Ейнштейна зіграли велику роль у розвитку квантової електродинаміки, атомної і ядерної фізики, фізики елементарних часток, космології, астрофізики.

Однак, цей геній XX століття був не лише видатним фізиком, але й цікавою людиною. Сам Ейнштейн говорив про себе: «У мене немає ніяких особливих талантів. Я просто шалено цікавий». Переконатися в цьому можна завдяки третьому розділу виставки «Альберт Ейнштейн: по той бік науки». З представлених видань стає відомо, що вчений був переконаним пацифістом і виступав різко проти будь-якого прояву нацизму. А ще Ейнштейн неперевершено грав на скрипці, з якою ніколи і ніде не розлучався. Це захоплення дозволяло йому розслабитися і знаходити рішення складних завдань. Фізик дуже любив хороше кіно і особливо фільми Чарлі Чапліна. Так, на виставці можна побачити репродукцію фотографії Ейнштейна з великим актором. А ще.... багато іншого.

Маємо сподівання, що виставка зацікавить наших відвідувачів та наблизить до розуміння загадки Альберта Ейнштейна – гармонічного поєднання геніальності вченого з життєрадісністю та людяністю.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 282930