Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Як вберегтись від СНІДу. Захисти себе сам!

01.12.2021 15:14

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Сьогодні в центрі уваги світової спільноти – хвороба, що розвивається на пізніх стадіях ВІЛ-інфекції, коли людський організм вже дуже ослаблений. Від моменту зараження ВІЛ до вираження симптомів СНІДу може минути понад 10 років.
ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, яке виникає внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), що повільно й невідворотно знищує імунну систему. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших систем організму. Відповідно до сучасних уявлень, ця інфекція належить до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності ефективної терапії, закінчується смертю.
Серед шляхів передачі ВІЛ-інфекції найбільш поширені гетеросексуальний, тобто через незахищені статеві контакти з представниками протилежної статі, парентеральний – ін’єкційний, через кров, пошкодження шкіри (проколювання мочки вуха, пірсінгу, татаювання) та інші біологічні рідини, які містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко), внаслідок передачі вірусу від ВІЛ-інфікованої матері до її дитини під час вагітності, пологів і годування груддю.
Більшість людей не знають, що вони ВІЛ-інфіковані, адже зараження неможливо розпізнати по зовнішньому вигляду хворого. Виявити інфекцію можна лише за допомогою спеціального аналізу крові. Процедура тестування – абсолютно безоплатна і швидка. Щоб її пройти, потрібно звернутися до свого сімейного лікаря чи терапевта, до кабінету «Довіра» або до громадських організацій, які займаються боротьбою з ВІЛ/СНІДом.
Головним важелем у попередженні поширення недуги є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування поведінки, насамперед вживання наркотиків; обов’язкове використання при статевих контактах засобів індивідуального захисту – презервативів. Лише свідоме ставлення до свого здоров’я убереже від СНІДу!

Цю тему обговорювали співробітники відділу документів з медичних наук Гончарівки з молоддю. Користувачам також представили відкритий перегляд літератури «Життя без СНІДу: знати, щоб жити». Більш вичерпну інформацію з питань профілактики та лікування цієї небезпечної хвороби ви зможете отримати, завітавши до відділу. Чекаємо на вас!          
Бережіть себе, дбайте про своє здоров’я!

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031