Останні дослідження українського ринку праці встановили, що кожен третій молодий українець віком до 35 років працює неофіційно. Експерти наголошують, що це дуже сумна статистика. Чи варто працювати неофіційно? Які ризики нелегального працевлаштування можуть підстерігати працівника? Чому українці погоджуються працювати на незаконних умовах? Відповіді на ці запитання спробували знайти слухачі Херсонського міського центру зайнятості, які відвідали семінар «Неофіційне працевлаштування: чи є перспективи?». Захід відбувся в рамках проекту «Шлях до успіху», який, завдяки плідній співпраці Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара та міського центру зайнятості, функціонує більше трьох років.
Під час семінару гості дізналися про види неофіційного працевлаштування та «підводні камені» кожного з них, ознайомилися з ризиками нелегальної праці та основними етапами офіційного оформлення на роботу.
Особливий інтерес серед слухачів викликала інформація, присвячена темі нелегального працевлаштування за кордоном. Як розпізнати нечесну агенцію-посередника? Куди звертатися за консультацією або по допомогу? Що потрібно знати під час пошуку роботи за кордоном? Всі ці питання були ретельно висвітлені під час семінару.
Розглядаючи тему неофіційного працевлаштування, неможливо не торкнутися теми торгівлі людьми – одного з найстрашніших злочинів сучасності. Учасники семінару дізналися наступне: чим відрізняється поняття «трудова експлуатація» від «трудової міграції»; куди звертатися в разі порушення прав працівника; а також ознайомилися зі статистичними даними Міжнародної організації з міграції, де яскраво відобразилася зміна тенденцій у проблемі торгівлі людьми.
Сподіваємося, що отримана інформація допоможе учасникам захистити себе та своїх близьких від нечесних роботодавців.