Що таке толерантність? В чому особливість захисту прав людини? Як розповісти про ці поняття школярам? Відповідь на ці запитання знайшли бібліотекарі відділу обслуговування Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, що відвідали семінар-практикум «Гармонія в різноманітті. Формування принципів толерантності в освітніх закладах», який проходив 12-13 травня у Херсоні завдяки партнерству Української Гельсінської спілки з прав людини, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Права людини в дії» та ГО «Феномен UA».
Під час семінару Войтенко Олександр Миколайович, чудовий тренер-професіонал у галузі викладання прав людини в освітніх закладах, чітко та дуже доступно роз’яснив учасникам семінару особливості поняття толерантності, його відмінність від ненависті та дискримінації. Вивчаючи унікальність цього поняття, кожен із учасників під час практичних вправ не тільки зрозумів складність та особливість толерантності, але пропустив крізь себе розуміння та відчуття цього явища.
Другий день семінару був присвячений історії виникнення поняття «права людини» та його особливостям. Учасники заходу, спираючись на яскраві приклади, визначили, чому права людини та права громадян – це різні речі, проаналізували власні ситуації, де права людини були порушені з точку зору Європейської конвенції з прав людини.
Насичені два дні плідної роботи минули непомітно, але залишили багато вражень, міркувань, методичних розробок та нових ідей і друзів.
Тема толерантності та проблема захисту прав людини на сьогоднішній день є пріоритетною в інформаційно-освітній діяльності бібліотеки. Участь у зазначеному семінарі-практикумі надала бібліотекарям можливість підвищити свою обізнаність у цій темі, а також отримати ефективні методики викладання теми толерантності та прав людини, які працівники бібліотеки обов’язково використають у своїй подальшій роботі з молоддю.