Родаки

Кешеля Дмитро Михайлович

В76289
84(4УКР)6-4

К 37
Кешеля Дмитро Михайлович.
Родаки [Текст] : роман-колаж : із стихій життя/ Д.М. Кешеля; ред. Г.Т. Сенькович - К. : Академія, 2016. - 383 с. - (Ім'я), ISBN 978-966-580-481-9
Місце зберігання: Книгосховище (1), Абонемент (2)

Анотація:

В українській літературі так ніхто не пише. На таке читання рідко щастить. «Які сильні натури і як красиво вони живуть», «Ні, неможливо таке витерпіти», «Який колоритний текст», —
налітають думки. І вже хочеться зустріти отого невгамовного і не по літах мудрого Митрика, без якого роману не було б. І почути голоси родаків, без яких не було б такого Митрика. І побачити наяву Небесі — місцину села, де хата його родини.
Для людей, з чиїми сходяться його стежки, він — збийвіч, збитошник і навіть кривдник. А насправді в нього — дивовижно витончена душа. Все його цікавить, усе він вразливо бачить.
І чинить так, як розуміє правду. І далеко не всім солодко від його правди.
Митрик увесь у стихіях життя, серед красот села, що притулилося біля гори Ловачки, а десь за нею — загадкове варош-місто Мукачево. І люди біля Митрика — дивний світ: жертовна у стараннях захистити всіх своїх баба Фіскарошка, незворушно умиротворений дід Соломон, гордо рішучий дід Петро, притлумлений клопотами нянько, надламаний жорстокими обставинами вчитель пан Фийса. Усіх їх тримає на землі мудрість любити життя і виживати.
А найрідніші й найсолодші йому — мамка. Народжені за незбагненних обставин, загадково росли і мали дивного вчителя: для уроків він брав тільки книгу «Одкровення Слова» християнського предтечі Авеля Синайського. Мамка все по-своєму бачили, вміли «говорити з небесами», малювали музику, знали символічні таїнства слів. І Митрика вчили не марнуватись на слова пусті.
На білому човні, білими вітрилами якого — білі крила білого лелеки, пішли мамка у вічність. Митрик одиноко дивився їм услід і слізно благав їх іти й не озиратися. Бо так просили мамка…
Багато стихій, історій і почерків у цьому романі: екзотика краю й унікальність покарбованих вітроломами доль, містичні сили світу, фатальності життя і відчайдушне чіпляння за нього. А над усім — невблаганний час.

Фотоматеріали

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Це не книга, це просто диво! Я хочу, щоб ее прочитало як найбільше людей. Вона зворушлива до неможливого, смішна до сліз! Хочу, щоб таких книжок було як найбільше. Обов"язково куплю її собі, щоб прочитати ще не один раз! Дякую автору від всієї душі!
Людмила Івахіна.
Ця книга і її автор мають з’явитися і в Києві, інакше ніколи не буде сенсу говорити про національний культурний простір. Дмитро Кешеля був "інакшим" геніальним автором за часів СРСР, і вже після незалежності його, як і ще кількох письменників, знову занесли до "інакших" і не помічали в Києві. Прийшла пора заново відкрити Дмитра Кешелю.
Андрій Курков.
 

Зміст

І. ТАК УПОВІДАНО. С. 7
Збийвіч. С. 9
Ворота райдуги. С. 41
Так уповідано. С. 84
 
ІІ. ВИДАННЯ ЗРЯЧОЇ ВОДИ. С. 147
Родаки. С. 149
Мамка мої. С. 175
 
ІІІ. ПОЛІТ СПІВОЧОГО КАМІННЯ. 249
По оба боки Ловачки. С. 251
Сяйвооке звірятко. С. 310
Колюча акація. С. 348

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день