Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Від укладача

Меню розділу

Від укладача

"Я без пісні і дня не прожив", "Землю цю засіваю піснями", "Людям квіти у пісні дарую"— навіть уже ці рядки М. І. Братана (одного з авторів слів численних пісень) свідчать про те, яка співуча Херсонщина.
Бібліотека завжди дбала, щоб її фонди поповнювалися творами місцевих авторів, зокрема пісенними. Ретельно збирались як нотні збірки, видані друкарським способом, в т.ч. самими авторами (часто поліграфічно недосконало оформлені), так і найновіші, прекрасно оздоблені нотні видання: "Повіку бути хлібу й пісні": збірник пісень херсонських авторів, "Голуби над батьківською хатою"..., а також газетно-журнальні публікації.
Усі вокально-хорові твори, які зберігаються у фондах бібліотеки, відображені в каталогах і картотеках (як в карткових, так і електронних), але для зручності опрацювання читачами цієї частини фонду пісенного жанру, розкриття авторського аспекту, тематики, змісту творів та збереження місцевих перлин для нащадків виникла необхідність створення друкованого (а також електронного варіанта) бібліографічного покажчика "Я без пісні і дня не прожив", який об'єднує майже весь матеріал авторів Херсонщини, представлений у фондах бібліотеки з 1961 по вересень 2011 року.А це більше трьохсот авторів та понад тисячу оригінальних пісень.
Бібліографічний покажчик "Я без пісні і дня не прожив" є четвертим посібником серії "Джерела нашої духовності", яку бібліотека започаткувала 1995 року.
Головна мета видання — зібрати воєдино поетично-пісенні твори авторів-земляків, вокальні та хорові пісні різної тематики - від присвят історичному минулому до сьогодення -, що надасть можливість виконавцям поповнити їх співочий  репертуар.
Видання адресоване широкому загалу читачів: працівникам культури та мистецтва, вокалістам, хормейстерам, музикознавцям, викладачам музики, педагогам і студентам музичних відділень вищих навчальних закладів, музичного училища, училища культури, художнім керівникам, хоровим колективам і учасникам художньої самодіяльності.
До бібліографічного посібника увійшли документи з фондів Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олеся Гончара: збірки пісень, публікації нот і текстів пісень в окремих книжках, альманахах, періодичних виданнях, записи на грамплатівках та електронних ресурсах. Покажчик складається з чотирьох розділів. Спочатку — «Загальні збірки вокальних творів», до якого увійшли пісні різних місцевих композиторів. Окремо, в абетковому порядку авторів, виділено розділи "Збірки композиторів-краян"та "Публікації пісень в збірках та періодичних виданнях". Особливе місце у творчості майже кожного митця посідають пісні про наш край, вони зібрані в розділах "Славиця Херсонщині", про м. Херсон, міста і села області.
Для зручного пошуку інформації додаються допоміжні покажчики: "Алфавітний покажчик назв пісень", "Іменний покажчик".
Бібліотекарі висловлюють щиру  подяку заслуженому працівникові культури України В.Д. Гребенюку за вступ «Пісенна Херсонщина», написаний спеціально для покажчика.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21222324
252627282930