Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

7 причин, чому в’язання – найкращий антидепресант для жінок!

13.09.2023 13:24

На порозі осінь і початок нового навчального року. А це значить, майстерня радості "Творимо й витворяємо" знову збирає своїх друзів у тісне творче коло.

В'язання - заняття не лише цікаве, а й дуже корисне. І цей факт уже давно підтверджений науковцями. собливо сприятливо цей вид рукоділля впливає на жіночу психіку, адже під час в'язання ми заспокоюємось, розслабляємось, упорядковуємо думки й просто робимо таку необхідну нам іноді паузу. Тож, якщо Ви шукаєте хороший спосіб перезавантаження та відпочинку, терміново беріть у руки нитки й спиці або гачок, а я розповім Вам чим вони будуть корисними.

Ось як в'язання впливає на жінку: петелька, ще петелька, нитка монотонно проковзує між пальцями, ритмічний стукіт спиць заспокоює, а голова сама по собі звільняється від зайвих думок.

Ефект від в'язання справді чарівний, а пояснюється це дуже просто:

1. В'язання гармонізує жіночу природу. В наш час жінки не рідко займаються суто чоловічими справами: заробляють гроші, обіймають керівні посади, активно відвідують спортзали, водять автомобілі... Це не погано, але певні недоліки, все-таки, є: рухи стають більш швидкими та різкими, втрачається м'якість голосу та легкість у тілі. Зате під час в'язання жінка входить у стан гармонії зі своєю внутрішньою природою.

2. В'язання заспокоює та знімає стрес. Монотонні рухи, які ми здійснюємо в процесі в'язання, значно зменшують рівень адреналіну, а це допомогає перейти в стан спокою.

3. В'язання дарує відчуття захищеності. Створюючи щось красиве, ви зосереджуєтесь на тому, що маєте тут і зараз - без зайвого аналізу та хвилювань. Ось є Ви, є ваші руки, є нитки та гачок, ви знаходитесь у спокійній атмосфері й займаєтесь улюбленою справою. Таким чином Ваш мозок розуміє, що все добре, стабільно і можна трішки відпочити та оновитися.

4. В'язання це йога для мозку! Жінка, яка в'яже, поступово входить у стан психологічної рівноваги і навіть медитації! Недаремно цей вид рукоділля так популярний у неврології й часто рекомендується як терапія для заспокоєння.

5. В'язання знижує рівень деменції. Наукове дослідження, участь у якому взяло більше 2000 людей поважного віку, показало чудовий результат. Любителі регулярного в'язання мають набагато більше шансів зберегти ясність розуму та уникнути старечого слабоумства.

6. В'язання об'єднує. За кордоном дуже популярними є спеціальні групи та гуртки для в'язання, де всі бажаючі поєднують спілкування з улюбленим хобі. Ідея справді чудова, адже сприяє обміну досвідом та соціалізації. Можна також знайти віртуальних однодумців по в'язанню - у соцмережах зараз дуже поширені різноманітні об'єднання за інтересами. Спробуйте, це дуже надихає!

7. В'язання робить людей щасливими! Воно дарує радість і тим, хто в'яже; і тим, хто носить в'язані вироби; і тим, хто споглядає усю цю плетену красу! Жінки, які полюбляють в'язання, вміють релаксувати та насолоджуватися творчою самореалізацією, а що це, як не одна з важливих складових щастя?

Тож, якщо ви також любите гачкувати або бажаєте навчитись цьому виду мистецтва, будемо раді бачити вас на наших творчих зустрічах.

     Коли: щонеділі з 14.00 по 15.00

     Де: онлайн, на платформі Zoom

     Хто може долучатись: дорослі та молодь з 12 років

Для отримання посилання на вебконференцію необхідна попередня реєстрація. Зробіть це за допомогою приватних коментарів або зателефонувавши за номером +380 50 186 65 78

    

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 121314
15161718192021
22232425262728
293031